آیین‌نامه قانون حفاظت از خاک به دولت ارائه می‌شود/ پیش‌بینی جرایم سنگین برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی
آیین‌نامه قانون حفاظت از خاک به دولت ارائه می‌شود/ پیش‌بینی جرایم سنگین برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی

  به گزارش اخبارنو به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز علی‌مراد اکبری در حاشیه مراسم روز جهانی خاک که در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد، گفت: آیین‌نامه قانون حفاظت از خاک که به تازگی تصویب شده، آماده شده و عنقریبا تقدیم هیات دولت خواهد شد. اکبری با بیان اینکه در […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز علی‌مراد اکبری در حاشیه مراسم روز جهانی خاک که در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد، گفت: آیین‌نامه قانون حفاظت از خاک که به تازگی تصویب شده، آماده شده و عنقریبا تقدیم هیات دولت خواهد شد.

اکبری با بیان اینکه در تدوین این آیین‌نامه سازمان محیط زیست، سازمان جنگل‌ها و انجمن علوم خاک کشور نقش داشتند، گفت: در این آیین‌نامه جرایم بسیار سنگینی برای قاچاق خاک، آلوده ساختن خاک و تغییر کاربری و تخریب خاک انجام پیش‌بینی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که قانون حفاظت از خاک در جلوگیری از فرسایش و از بین رفتن خاک بسیار موثر خواهد بود.

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که گاه‌گاهی خبرهایی از قاچاق خاک به کشورهای همسایه شنیده می‌شود، آیا چنین چیزی صحت دارد گفت: طی ۵ سالی که بنده در این سمت بوده‌ام حتی یک مورد قاچاق خاک کشاورزی وجود نداشته است. آنچه به عنوان قاچاق خاک مطرح می‌شود، خاک‌های صنعتی و معدنی است که بخشی به صورت صادرات قانونی و احتمالا بخشی به صورت قاچاق از کشور خارج می‌شود.