اتحادیه عرب: باید توافق جدیدی با ایران امضاء کرد
اتحادیه عرب: باید توافق جدیدی با ایران امضاء کرد

  به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب امروز (جمعه) گفت که باید توافق جدیدی با ایران امضاء شود. به نوشته وبگاه شبکه العربیه، او همچنین گفت که باید برای تغییر رفتار ایران تلاش کرد. این سخنان ابوالغیط در حالی به زبان رانده می‌شود که شهر وین امروز میزبان […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب امروز (جمعه) گفت که باید توافق جدیدی با ایران امضاء شود.

به نوشته وبگاه شبکه العربیه، او همچنین گفت که باید برای تغییر رفتار ایران تلاش کرد.

این سخنان ابوالغیط در حالی به زبان رانده می‌شود که شهر وین امروز میزبان نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران است. (جزئیات بیشتر). تلاش برای انعقاد قرارداد جدید با ایران ورای توافق هسته‌ای در حالی است که دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی نیز خواهان توافق در خصوص برنامه موشکی و حضور ایران در منطقه هستند.

برای اولین بار نیست که اتحادیه عرب یا شخص ابوالغیط مواضع ضد ایرانی می‌گیرد. به گفته بسیاری از ناظران این اتحادیه به سخنگوی دولت ریاض تبدیل شده است.

در خرداد ماه گذشته نیز نشست سران اتحادیه عرب در شهر ریاض، منجر به بیانیه‌ای سرتاسر ضد ایرانی شد که البته عراق و لبنان حاضر به امضای آن بیانیه نشده بودند.