ترامپ: خبر اعزام ۱۲۰۰۰ نظامی آمریکایی به عربستان جعلی است
ترامپ: خبر اعزام ۱۲۰۰۰ نظامی آمریکایی به عربستان جعلی است

  به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی وشته اخبار منتشرشده در رسانه‌ها درباره قصد واشنگتن برای «اعزام ۱۲۰۰۰ نیرو» به عربستان سعودی جعلی است. ترامپ در توئیتر نوشت: «خبر امروز مبنی بر اینکه ما قصد اعزام ۱۲۰۰۰ نیرو به عربستان سعودی داریم، غلط یا به عبارت دقیق‌تر، […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی وشته اخبار منتشرشده در رسانه‌ها درباره قصد واشنگتن برای «اعزام ۱۲۰۰۰ نیرو» به عربستان سعودی جعلی است.

ترامپ در توئیتر نوشت: «خبر امروز مبنی بر اینکه ما قصد اعزام ۱۲۰۰۰ نیرو به عربستان سعودی داریم، غلط یا به عبارت دقیق‌تر، خبر جعلی است!»

رسانه‌های آمریکایی یا مقام‌های این کشور تا به حال درباره «اعزام ۱۲۰۰۰ نیرو به عربستان سعودی» اظهارنظری مطرح نکرده‌اند، اما روزنامه وال‌استریت‌ ژورنال روز چهارشنبه مدعی شده بود پنتاگون قصد دارد ۱۴۰۰۰ نظامی بیشتر به منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) اعزام کند.

یک سخنگوی پنتاگون روز بعد برنامه این نهاد آمریکایی برای مستقر کردن ۱۴۰۰۰ نیرو در منطقه را رد کرد. با این حال، «جان رود»، معاون وزیر دفاع آمریکا در یک جلسه استماع روز پنجشنبه در مجلس سنا، اصل خبر برنامه پنتاگون برای اعزام نظامیان بیشتر به منطقه را تأیید کرد.

رود با وجود این، اشاره‌ای به شمار نیروهایی که قرار است به منطقه اعزام شوند اظهارنظر نکرد.

رود در جلسه استماع مقابل کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا گفت: «وزیر دفاع به من گفته قصد دارد حسب ضرورت تغییراتی در آرایش نیروهایمان در آنجا (خاورمیانه) ایجاد کند.»

بعد از اظهارات رود، خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام‌های وزارت دفاع آمریکا که اشاره‌ای به نام آنها نشده بود شمار نیروهایی که پنتاگون قصد دارد به منطقه اعزام کند را ۷۰۰۰ نفر اعلام کرد.

اظهارات یک مقام ارشد پنتاگون درباره احتمال اعزام نیروهای جدید به خاورمیانهپنتاگون اعزام ۱۴ هزار نیرو به خاورمیانه را تکذیب کردژاپن: اعزام نیرو به خلیج فارس را به اطلاع ایران رساندیم

ق