جا ماندن دانش آموزان مناطق محروم از لایحه بودجه سال آینده/
جا ماندن دانش آموزان مناطق محروم از لایحه بودجه سال آینده/

  به گزارش اخبار نو به نقل از جبار کوچکی نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۹ کشور اظهار کرد: بودجه سال آینده یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که از این مقدار حدود ۴۸۰ میلیارد تومان است. افزایش ۶۵ هزارمیلیاردی دولت در کسب درآمد […]

 

به گزارش اخبار نو به نقل از جبار کوچکی نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۹ کشور اظهار کرد: بودجه سال آینده یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که از این مقدار حدود ۴۸۰ میلیارد تومان است.

افزایش ۶۵ هزارمیلیاردی دولت در کسب درآمد از مالیات در سال آتی

وی با بیان اینکه دولت بیش‌ازاندازه به مالیات در کسب درآمد سال آینده چشم دوخته، افزود: دولت سال گذشته منابع درآمدی خود از مالیات را ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس کرد اما امسال آن را به ۱۹۵ هزار میلیارد تومان افزایش داده است که بعید می‌دانم تحقق پیدا کند.

جبران درآمد ۱۳ درصدی دولت از محل صندوق توسعه ملی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در جبران کمبود درآمد خود روی صندوق توسعه ملی نیز حساب بازکرده، گفت: بنا بر قانون دولت باید ۳۳ درصد عایدی را به صندوق توسعه ملی واریز کند اما طبق لایحه بودجه سال ۹۹، دولت قصد دارد تا تنها ۲۰ درصد بودجه را به صندوق بریزد و مابقی را برای خود هزینه کند.

بودجه ۹۹ رونوشتی از بودجه ۹۸ است

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اینکه دولت در پیش‌نویس بودجه تغییرات جدی را نسبت به سال گذشته اعمال نکرده، گفت: بودجه ساله آینده کشور رونویسی از بودجه امسال است درحالی‌که دولت متعهد شده بود شاکله بودجه را تغییر دهد و عملیاتی‌تر آن را ببندد.

کوچکی نژاد با اشاره به تغییرات سایر بخش‌های لایحه بودجه بیان کرد: دولت در تدوین لایحه بودجه سال آینده مخارج فرهنگی و عمرانی را کاهش داده است.

پیش‌بینی کسری ۱۰۰ هزارمیلیاردی بودجه در سال ۹۹

وی با اشاره به برنامه دولت برای فروش نفت در سال آتی نیز گفت: دولت در نظر دارد بنا بر بودجه سال آینده یک‌میلیون بشکه نفت صادر کند درحالی‌که این پیشنهاد تحقق پیدا نمی‌کند و به همین منظور معتقدم در سال ۹۹ بیش از یک‌صد هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته باشیم.

کمتر از ۳۰ درصد بودجه عمرانی امسال محقق شد

نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به تحقق وعده‌های دولت در بودجه سال ۹۸ گفت: طبق لایحه بودجه امسال، بخش عمرانی کمتر از ۳۰ درصد تحقق پیداکرده و بیشتر بودجه آن در بخش جاری مشتمل بر حقوق و دستمزد و سایر است که دردی از مردم دوا نمی‌کند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد بودجه سال آتی دولت در بخش آموزش‌وپرورش بیان کرد: بودجه دولت برای آموزش‌وپرورش حدود ۶۲ هزار میلیارد تومان است و نسبت به امسال کمی افزایش‌یافته اما در رابطه با مدارس استثنایی، دانش آموزان مناطق محروم، کارودانش و پرورشی کاهش شدید بودجه داریم.

جا ماندن دانش آموزان مناطق محروم از لایحه بودجه سال آینده

کوچکی نژاد با بیان اینکه دولت در پیش‌نویس بودجه به مناطق محروم نظیر سیستان و بلوچستان توجه خاصی نکرده، گفت: کتاب‌های درسی که در برخی از استان‌ها  مجانی توزیع می‌شد در سال آتی بودجه‌ای برای آن‌ها دیده نشده و یا یارانه کتب درسی دانش آموزان حذف‌شده که پیش‌بینی می‌شود فشاری به دانش آموزان در تهیه کتب درسی به وجود بیاید.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به بودجه سال آینده آموزش عالی و دانشگاه‌های کشور نیز گفت: بودجه وزارت خانه علوم ازجمله حوزه پژوهش نیز رشد چندانی نداشته و به نظر می‌رسد مجلس باید در زمینه آموزش عالی اصلاحات جدی را بر لایحه بودجه اعمال کند.