خدشه به اعتماد مردم با تناقض‌ گویی‌های بنزینی
خدشه به اعتماد مردم با تناقض‌ گویی‌های بنزینی

   به گزارش از اخبار نو به نقل از خبرگزاری فارس یاسوج-سید ولی موسوی؛ این روزها اذهان مردم ایران و افکار عمومی مشغول تغییر ناگهانی قیمت بنزین مهمترین و اثرگذارترین حامل انرژی است که نقش تاثیر گذار و مهمی روی کالا و خدمات خواهد داشت. طرحی که به اعتقاد کارشناسان بدون هیچ پیش زمینه ای […]

 

 به گزارش از اخبار نو به نقل از خبرگزاری فارس یاسوج-سید ولی موسوی؛ این روزها اذهان مردم ایران و افکار عمومی مشغول تغییر ناگهانی قیمت بنزین مهمترین و اثرگذارترین حامل انرژی است که نقش تاثیر گذار و مهمی روی کالا و خدمات خواهد داشت.

طرحی که به اعتقاد کارشناسان بدون هیچ پیش زمینه ای از سوی دولت اجرا شد و باعث شد مردم نارضایتی خویش را به نحوه اجرای این طرح اعلام کنند که متاسفانه عده ای معاند، فرصت طلب و سودجو که منتظر لحظه ای بودند که از آب گل آلود ماهی بگیرند باعث رعب وحشت و تخریب اموال عمومی شدند.

هر چند که تلاش این عده قلیل هرگز به جایی نخواهد رسید و مردم هوشمند ایران اسلامی اقتدار و امنیت خویش را با هیچ چیز معامله نمی کنند لیکن دولتمردان باید نجابت و موقعیت شناسی مردم را قدر بدانند و مسئولانه در فکر رفع نارسایی‌های اجرای این طرح باشند تا کمترین آثار تورمی را برای گذران معیشت مردم داشته باشند.

آیتم ها و شاخصهای دولت که گفته شده خانه بیش از یک میلیارد و یا ماشین بیش از ۲۵۰ میلیونی و سفر خارج از کشور دلایل متقنی برای حذف بسیاری از مردم از یارانه معیشتی نخواهد بود.

قیمت زمین و خانه که به علت ضعف دولت در نظارت در شهرهای مختلف کشور به شکل کاذب افزایش پیدا کرده چگونه می تواند یک معیار باشد.

مشکلات تورمی و کرایه ها که پس از اجرای این طرح رخ داده و خواهد داد با داشتن یک سرپناه چگونه جبران خواهد شد.

هزینه های بالای زندگی، درآمدهای کاذب و ناپایدار و حقوق ناچیز بسیاری از کارمندان هیچ جایی در شاخصهای مطرح شده ندارد.

وقتی زیرساختها در حوزه حمل نقل عمومی در بسیاری از شهرها بالاخص استان کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست چگونه باید انتظار داشت کرایه ها از سمت بخشها و روستاها به سمت مراکز شهرها گران نشود که متاسفانه بعد از اجرای این طرح در کهگیلویه و بویراحمد کرایه ها به شکل کاملا عادی افزایش یافت کرایه یاسوج به دهدشت،گچساران ،لوداب و …..
همیشه هر طرح و برنامه ای قطعا در اجرای آن نواقص و نارسایی های آن مشخص خواهد شد که به نظر می رسد اجرای این طرح ملی از این قاعده مستثنی نیست.

دولت و مجلس باید به کمک همدیگر و استفاده از نظرات کارشناسان اقتصادی و در نظر گرفتن دغدغه های افکار عمومی نواقص اجرای این طرح را برطرف نمایند.

به نظر می رسد تک نرخی شدن بنزین و رشد مثلا ۱۰ درصدی در بودجه به شکل سالیانه می تواند هم آثار تورمی کمتری داشته باشد و هم از فساد و رانتهایی که به واسطه دو نرخی به وجود می آید جلوگیری کند.

دولت زما نی در اجرای این طرح موفق خواهد بود که مردم را در کنار خود ببیند و تلاش کند که اعتماد مردم به دولت بیش از پیش تقویت شود.

سخنان متناقض مسئولان قبل و پس از اجرای طرح قطعا باعث بی اعتمادی مردم خواهد شد که دولتمردان باید تلاش کند در این زمینه صادقانه با مردم سخن بگویند و مردم را همیشه در کنار خود ببینند.

کشور عزیز ما ایران سالهاست که مورد تحریم های ظالمانه دشمنان این مرز بوم که استقلال ، آزادی و عزت این دیار را هدف گرفته اند واقع شده است و خوشبختانه فرصتی فراهم شده تا با تقویت زیرساختهای کشور در ابعاد مختلف و استفاده از نیروی جوانان با انگیزه قله های ترقی و پیشرفت را یکی از پس از دیگری بپیماید و در دنیا در عرصه های مختلف حرفهای مهمی برای گفتن داشته باشد.

مردم ایران که مقاوم و استوار با رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب در همه صحنه های نیاز انقلاب حضور برجسته دارند شایسته بهترین خدمات هستند و زیبنده نیست که کام چنین مردمی به واسطه طرحهای کارشناسی نشده تلخ شود.

امروز وقت آن فرا رسیده است که دولت محترم با ارزیابی دقیق و بهره گیری از نظرات کارشناسان به همراه دیگر قوا و مسئولان دلسوز کشور نواقص اجرای این طرح را برطرف و مردم را به آینده نظام اسلامی بیش از پیش امیدوار کند.

امروز وقت آن فرا رسیده است که علی رغم تحریم ها و مشکلات شاهد پیوند ملت و دولت باشیم و نگذاریم بی اعتمادی مردم و شکاف بین دولت و ملت ایجاد شود که به تعبیر امام عزیز رمز پیروزی ما در این جنگ نابرابر وحدت و یکپارچگی است.

مجلس شورای اسلامی که رسالت مهم آن قانون گذاری و نظارت بر نحوه اجرای آن است باید به دولت در وضع قوانین مناسب که تسهیل کننده باشد کمک نماید تا انشالله شاهد سرعت گرفتن قطار پیشرفت کشوربرای گذر از دوران تحریم باشیم همه تلاش کنیم در هر جایگاهی که هستیم به وظایفمان خوب آشنا باشیم و خوب عمل کنیم.