خنده‌ی «سردار» به روز‌های سخت «شیخ»
خنده‌ی «سردار» به روز‌های سخت «شیخ»

  به گزارش اخبار نو به نقل از مصطفی داننده در عصر ایران نوشت: شهردار سابق تهران مثل سرداران فاتح جنگ که میان کشتگان دشمن قدم می‌زنند وارد وزارت کشور شد و شناسنامه‌اش را به عکاسان نشان داد و آنها هم برای بار چهارم از این قاب تکراری عکس برداشتند. ژستی که قالیباف گرفته بود […]

 

به گزارش اخبار نو به نقل از مصطفی داننده در عصر ایران نوشت: شهردار سابق تهران مثل سرداران فاتح جنگ که میان کشتگان دشمن قدم می‌زنند وارد وزارت کشور شد و شناسنامه‌اش را به عکاسان نشان داد و آنها هم برای بار چهارم از این قاب تکراری عکس برداشتند.

ژستی که قالیباف گرفته بود نه به خاطر دستاوردهای خودش بلکه به خاطر عملکرد حسن روحانی است. سردار از روزهای سخت شیخ به نفع خود استفاده می‌کند و این معنای سیاست است.

حسن روحانی و محمدرضا عارف باید از خود بپرسند در این سال‌ها چه اتفاقی افتاده است که آنهایی که در سال ۹۲ و ۹۴ در دو انتخابات ریاست جمهوری و مجلس از مردم «نه» شنیدند امروز با سری بالا راهی وزارت کشور می‌شوند، عکس می‌گیرند، کلید رییس جمهور را مسخره می‌کنند و حتی رییس بعدی پارلمان را هم معلوم می‌کنند.

هجوم اصول‌گرایان به وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات، تنها و تنها به دلیل انفعال حسن روحانی است. رییس جمهوری که امید زیادی به او می‌رفت اما …

هرچه بیشتر از عمر دولت گذشت، ناامیدی جای امید را گرفت. امروز آنهایی که به حسن روحانی رای دادند شاید این شعر نیما یوشیج را با خود مرور می‌کنند:

«نازک آرای تن ساق گلی

که به جانش کشتم

و به جان دادمش آب

ای دریغا به برم می شکند»

گویا خود حسن روحانی هم به این نتیجه رسیده است که بعد از خروج آمریکا از برجام دیگر کاری نمی‌تواند انجام بدهد و فقط روزها را همچون زندانیان خط می‌زند تا عمر دولت دوازدهم به پایان برسد.

اصول‌گرایان می‌خواهند جواب فتح سنگر به سنگر را بدهند. آنها به این نتیجه رسیده‌اند که طرفداران روحانی و اصلاحات به دلیل سرشکستگی به همین راحتی‌ها دوباره پای صندوق نخواهند آمد، به خاطر همین می‌توانند به راحتی خاطرات مجالس سه گانه اصول‌گرا یعنی پارلمان‌های هفتم، هشتم و نهم را زنده کنند و بعد در سال ۱۴۰۰ به سراغ دولت بروند و بالاخره یک اصول‌گرا را به ریاست جمهوری برسانند.

رییس جمهور در سال ۹۹ باید خود را آماده روزهای سخت کند. روزهایی که وزرا و البته خودش هر روز باید راهی مجلس شوند و به سوالات و استیضاح‌های نمایندگان اصول‌گرا پاسخ بدهند. کسانی که به خاطر روحانی از قدرت کنار زده شده بودند به همین راحتی از «شیخ دیپلمات» نخواهند گذشت.

آنها هیچگاه تصور نمی‌کردند بعد از سال ۸۸، اصلاح طلبان توان قد راست کردن داشته باشند چه برسد که تمام نهادهای انتخابی را در اختیار خود بگیرند.

وقتی از اصول‌گرایانی که در انتخابات ثبت نام کردند حرف می‌زنیم از میانه‌روها حرف نمی‌زنیم از تندروترین راست‌گرایان سخن به میان می‌آوریم. از قالیباف، زاکانی، نادران، رسایی، کوچک‌زاده، یامین پور و …

بیانیه انتخاباتی قالیباف را بخوانید تا بدانید آنها چه نقشه‌ای برای روحانی و دولت دوازدهم دارند.

روحانی و اعضای فراکسیون امید این روزها به جای گلایه بهتر است با مردم حرف بزنند و از شرایطی که بر آنها رفته است، سخن بگویند. آقای عارف بهتر است بعد از ۴ سال سکوت دیگر به زبان بیاید و از سختی‌های نمایندگی و چرایی محقق نشدن شعارهای انتخاباتی بگوید.

اعتماد و امید دو الماسی است که دولت روحانی و نمایندگان اصلاح طلب مجلس آن را گم کرده‌اند و اگر می‌خواهند دوباره عزلت نشین نشوند، باید آنها را پیدا کنند.