سهمیه ایران در لیگ قهرمانان ۲+۲ هم نیست!
سهمیه ایران در لیگ قهرمانان ۲+۲ هم نیست!

  به گزارش اخبارنو به نقل از خبرورزشی: لیگ قهرمانان آسیا قرعه‌کشی شد و چهار نماینده فوتبال ایران در این لیگ حریفان خود را شناختند. در حالی که قرار بود سهمیه ایران ۱+۳ باشد، اما ۲+۲ هم نیست چرا که دو تیم حاضر در پلی آف باید دو بازی انجام دهند! و این به خودی […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از خبرورزشی: لیگ قهرمانان آسیا قرعه‌کشی شد و چهار نماینده فوتبال ایران در این لیگ حریفان خود را شناختند. در حالی که قرار بود سهمیه ایران ۱+۳ باشد، اما ۲+۲ هم نیست چرا که دو تیم حاضر در پلی آف باید دو بازی انجام دهند! و این به خودی خود نشان می‌دهد سهمیه ایران همان‌طور که اشاره کردیم ۲+۲ نیست. بعد از قرعه‌کشی دوباره و مثل همیشه بحث‌هایی شکل گرفت که کدام تیم با قرعه سخت‌تری روبه‌رو شده است.

ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که سهمیه در نظر گرفته شده برای فوتبال ایران با توجه به عملکرد تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا خیلی عجیب نیست. اگر نایب‌قهرمانی تیم پرسپولیس را فاکتور بگیریم فوتبال ایران در سال‌های اخیر به موفقیتی در فوتبال باشگاهی آسیا دست پیدا نکرده است. ما در فوتبال آسیا رنک اول را از دست داده‌ایم! از سویی عنوان بهترین تیم آسیا هم از ایران گرفته شد و اکنون باید به این باور برسیم برای آقایی در فوتبال آسیا باید روز‌های خوب گذشته را تکرار کنیم. در غیر این صورت هر روز نگاه فوتبال آسیا به فوتبال ایران ضعیف‌تر خواهد شد.

اما کدام گروه سخت است و کدام نماینده ایران با قرعه سخت‌تری روبه‌رو شده است؟

در گروه A تیم‌های الوحده امارات، الشرطه عراق و احتمالاً الاهلی عربستان حضور خواهند داشت. استقلال برای ورود به این گروه ابتدا باید با برنده الفیصلی اردن و الکویت در استادیوم آزادی بازی کند و در صورت برتری در این دیدار به مصاف الریان در قطر خواهد رفت و اینجاست که کار استقلال سخت خواهد شد. به هر صورت الریان از تیم‌های خوب فوتبال قطر به شمار می‌رود و از همه مهمتر که در این بازی میزبان است. استقلال در صورت صعود به مرحله گروهی با توجه به تیم‌هایی که حضور دارند می‌تواند برای صعود به مرحله حذفی بازی‌ها برنامه‌ریزی کند.

در گروه B شرایط سختی برای تیم شهر خودرو به وجود آمده است. این تیم ابتدا باید با برنده نماینده بحرین و هند بازی کند و در صورت برتری در این دیدار با تیم السیلیه قطر بازی خواهد کرد. شهر خودرو اگر در این دو بازی برنده شود تازه سختی‌هایش آغاز می‌شود چرا که با الهلال پرافتخارترین تیم فوتبال آسیا همگروه است و تیم‌های الاهلی امارات و پاختاکور ازبکستان که همیشه شرایط سختی را برای حریفان خود رقم می‌زنند. با این حال این بازی‌ها تجربه خوبی برای تیم شهر خودرو است. با توجه به اینکه این تیم اولین فصل حضور در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه خواهد کرد انتظارات از شهر خودرو بالا نیست.

پرسپولیس در گروه C بازی‌ها با تیم‌های الدحیل قطر، التعاون عربستان و شارجه امارات همگروه است. فاصله‌ها در فوتبال کم شده و نمی‌توان گفت پرسپولیس با تیم‌های آسانی روبه‌رو شده است، اما دست‌کم از نظر روحی و روانی شرایط خوبی دارد، چون دو فصل پیش در این بازی‌ها نایب‌قهرمان شده است. پرسپولیس یک بار دیگر وارد چالش قهرمانی در آسیا خواهد شد و این بار هم برای رسیدن به جام همانند دفعه گذشته کارش سخت خواهد بود.

امیر قلعه‌نویی که تا کنون با تیم‌های باشگاهی موفقیتی در فوتبال بین‌المللی نداشته باید در گروه D با تیم‌های السد قطر، النصر عربستان و احتمالاً بنیاد‌کار یا العین بازی کند. در این گروه و در مرحله پلی آف ابتدا تیم‌های الزورا و بنیاد‌کار با هم بازی خواهند کرد و برنده این دیدار با العین رویارو خواهد شد.

قهرمانی در فوتبال آسیا؛ یک مسیر سخت و دشوار است، اما در فوتبال وقوع هر اتفاقی محتمل به نظر می‌رسد.