فخری: هیچ فشاری به فدراسیون‌ها درباره تعداد سهمیه‌ها وارد نمی‌کنیم
فخری: هیچ فشاری به فدراسیون‌ها درباره تعداد سهمیه‌ها وارد نمی‌کنیم

  به گزارش اخبارنو به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، پیمان فخری، معاون سرپرست کاروان ایران در المپیک تابستانی ۲۰۲۰ درباره اقدامات صورت گرفته در ستاد المپیک توکیو گفت: المپیک در هفده روز و در ۳۳ رشته ورزشی و در ۳۳۹ رویداد و ماده برگزار می‌شود که شاهد افزایش پنج رشته و ۳۳ ماده نسبت […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، پیمان فخری، معاون سرپرست کاروان ایران در المپیک تابستانی ۲۰۲۰ درباره اقدامات صورت گرفته در ستاد المپیک توکیو گفت: المپیک در هفده روز و در ۳۳ رشته ورزشی و در ۳۳۹ رویداد و ماده برگزار می‌شود که شاهد افزایش پنج رشته و ۳۳ ماده نسبت به دوره قبل هستیم. همچنین ۱۱۰۹۰ ورزشکار حضور خواهند داشت که ۱۴۸ نفر کمتر نسبت به دوره قبل است.

وی تاکید کرد: همچنین تعداد سالن‌ها نیز به ۴۲ سالن افزایش یافته است. ۱۰۵۸ مدال توزیع خواهد شد که ۳۳۹ مدال طلا خواهد بود. ۷۸ هزار داوطلب در برگزاری فعالیت خواهند کرد. دهکده بازی‌ها در مرکز شهر توکیو قرار دارد و ۲۳ بلوک و ۵۶۵۰ واحد مسکونی دارد و ۱۷ هزار نفر می‌توانند در آن‌ها ساکن باشند. استادیوم افتتاحیه و اختتامیه که مربوط به المپیک ۱۹۶۴  است، بازسازی شده است. سالن‌ها و استادیوم‌ها نیز به دو بخش تقسیم شده‌اند که یک بخش مربوط منطقه میراثی و بخش دیگر منطقه جدید و ساحلی است. در واقع بخش دوم جدید طراحی و ساخته شده و تا الان نیز ۹۰ درصد این بخش آماده است.

فخری تصریح کرد: جلسه دوم سرپرستان بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در آبان ماه برگزار و آخرین مسائل مطرح شد. ما در این نشست تائید نماینده IOC را در مسائل مالی گرفتیم. شروع ثبت نام اولیه تیم‌های شرکت کننده آغاز شد و پنج روز دیگر نیز به پایان می‌رسد. این ثبت‌نام اولیه محدودیت ندارد و تا الان نیز پنج فدراسیون این کار را انجام داده‌اند.

وی افزود: کارشناسان مرکز نظارت بر تیم‌های ملی از روند آماده‌سازی تیم‌ها بازدید خواهند کرد و همه مطالب به گوش مسئولان کمیته ملی و همچنین فدراسیون‌ها می‌رسد. ما همچنین قوانین ضد دوپینگ و نظام راهیابی به بازی‌های المپیک توکیو را ترجمه و تدوین کرده و در اختیار فدراسیون‌ها گذاشته‌ایم. ما پیش‌بینی و رزرو هتل محل اقامت خبرنگاران را انجام داده‌ایم و این کار برای مسئولان نیز انجام شده است. ما مذاکرات مستمر با IOC برای سهولت در پرداخت‌های مالی را نیز داشته‌ایم.  به هر حال تا الان ۲۷ سهمیه شامل ۲۲ مرد و ۴ زن کسب کرده‌ایم.

فخری گفت: ما ارزیابی کاملی از کسب سهمیه المپیک داریم، ولی نمی‌توانیم از الان عنوان کنیم. انتظارات ما معقولانه خواهد بود و هیچ فشاری به فدراسیون‌ها درباره تعداد سهمیه‌ها وارد نمی‌کنیم.