راب: انگلیس در تامین امنیت سفارت خود در تهران بازنگری می‎کند
راب: انگلیس در تامین امنیت سفارت خود در تهران بازنگری می‎کند

– اخبار بین الملل – به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس در واکنش به بازداشت موقت سفیر این کشور در جریان تجمعات غیرقانونی در تهران اعلام کرد که لندن در خصوص تامین امنیت سفارت خود در تهران تجدیدنظر می‌کند. راب روز […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس در واکنش به بازداشت موقت سفیر این کشور در جریان تجمعات غیرقانونی در تهران اعلام کرد که لندن در خصوص تامین امنیت سفارت خود در تهران تجدیدنظر می‌کند.

راب روز دوشنبه در سخنانی در پارلمان انگلیس، بازداشت سفیر انگلیس در تهران را نقض آشکار قوانین بین المللی خواند و گفت که «به بازنگری تدابیر امنیتی مربوط به سفارت ادامه می‌دهیم».

وی در این خصوص، سایر کشورهای اروپایی را به اتخاذ اقدامات مشابه انگلیس فراخواند و گفت که «اتخاذ مواضع واحد در قبال ایران ضرورت دارد تا یک پیام مشترک از سوی انگلیس، اروپا و آمریکا به ایران منتقل شود».

سفیر انگلیس یکشنبه شب به دلیل حضور در یک تجمع غیرقانونی دستگیر، اما به دلیل برخورداری از مصونیت دیپلماتیک و پس از احراز هویت آزاد شد.

«رابرت مک ایر» سفیر انگلیس در تهران به دلیل رفتار نامتعارف و حضور در تجمعات غیرقانونی توسط دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل اروپا به وزارت امور خارجه فراخوانده شده و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی به ایشان و دولت انگلیس ابلاغ شد.

انتهای پیام