ریشه برخی جرائم بیکاری است/ صیانت از آراء مردم واجب شرعی است
ریشه برخی جرائم بیکاری است/ صیانت از آراء مردم واجب شرعی است

  به گزارش اخبارنو به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد رزم امروز در جریان بازدید از حوزه قضایی شهرستان کوهدشت با اشاره به اینکه از جمله اهداف بازدید از حوزه‌های قضایی پیگیری و اجرای دقیق و کامل برنامه‌های تحولی آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضاییه است، افزود: در این بازدیدها، کمبودها،کاستی‌ها و نواقص هر […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد رزم امروز در جریان بازدید از حوزه قضایی شهرستان کوهدشت با اشاره به اینکه از جمله اهداف بازدید از حوزه‌های قضایی پیگیری و اجرای دقیق و کامل برنامه‌های تحولی آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضاییه است، افزود: در این بازدیدها، کمبودها،کاستی‌ها و نواقص هر حوزه قضایی از حیث امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و … شناسایی و چگونگی اجرای سیاست‌های نوین ریاست معظم قوه قضاییه همچون تسریع در رسیدگی‌ها و تعیین تکلیف پرونده های معوقه و مسن، کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، تکریم مراجعان به دستگاه قضایی، قضاوت عادلانه و امنیت آفرین و سایر موضوعات مرتبط مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی بدون ذکر زمان سفر رئیس قوه قضاپیه به لرستان و با اشاره‌ کلی به سفرهای استانی وی، افزود: انشاالله در سفر آتی ریاست قوه قضاییه به استان لرستان برخی از موضوعات و مشکلات کلان دستگاه قضایی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه مردم کوهدشت مردمی ولایتمدار،با غیرت و دلاور دارد و از اوایل پیروزی انقلاب در تمام صحنه‌ها حضور فعال داشته‌اند، افزود: جوانان شهرستان کوهدشت در زمان جنگ تحمیلی دو گردان فعال و قوی داشت و شهدا و جانبازان زیادی تقدیم اسلام و انقلاب کرده که این نشانه ولایتمداری مردمان این دیار است.

رزم در ادامه با تاکید بر اینکه ریشه برخی جرایم مسئله بیکاری است، عنوان کرد: باید در بحث توسعه زیرساخت‌ها و اشتغال در شهرستان کوهدشت توجه ویژه‌ای شود بلکه مسئله بیکاری در این شهرستان کمرنگ شود.

وی با تاکید بر اینکه دستورالعمل هر مسجد یک حقوقدان در تمام شهرستان‌های استان اجرایی خواهد شد، افزود: با اجرایی شدن این دستورالعمل، ضمن دیدار چهره به چهره حقوقدانان و  وکلا با مردم، سوالات و مشکلات آنان استماع و ضمن ارایه مشاوره صحیح و هدایت آنان، دانش حقوقی این افراد نیز ارتقا خواهد یافت و دادگستری استان مصمم است با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود، در راستای رفع اطاله دادرسی که مورد تأکید آیت الله رئیسی است تمام سعی و تلاش خود را این زمینه بکار گیرد.

رزم ضمن تاکید بر استفاده قضات از تاسیسات نوین حقوقی و مجازات‌های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان، اظهار داشت: در جرایم ساده و در تعیین مجازات افراد فاقد سابقه محکومیت کیفری باید از تاسیسات حقوقی جدید مانند تعویق و تعلیق مجازات و … استفاده شود.

رئیس کل دادگستری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش‌رو، گفت: دستگاه قضایی دستگاهی عدالت محور بوده و نسبت به انتخابات کاملاً بی‌طرف است.

وی ضمن اشاره به اینکه  آرا مردم مظهر حق‌الناس بوده و صیانت و حفاظت از آن واجب شرعی است، افزود: تلاش خواهیم کرد که در فضایی آرام و پر شور و نشاط، مردم آزادانه در انتخابات شرکت کنند و همه ما به انتخاب نهایی مردم احترام خواهیم گذاشت.

رزم گفت: تکریم ارباب رجوع سر لوحه کار کارکنان قضایی و اداری دادگستری است و رعایت جدی این سیاست در حد اعلی و کمال مورد خواست و پیگیری مدیریت استان است.

وی گفت: در رسیدگی به جرایم ، همواره جنبه بازدارنده و اصلاح گرایانه مجازات‌ها مد نظر و توجه همکاران عزیز قضایی اینجانب است.