هلال احمر کرمان به ۷۰۰۰ نفر گرفتار در سیلاب و برف امدادرسانی کرد
هلال احمر کرمان به ۷۰۰۰ نفر گرفتار در سیلاب و برف امدادرسانی کرد

  رضا فلاح ، با اشاره به اینکه بارش‌های شدید روزهای اخیر در جنوب استان کرمان اظهار داشت: متاسفانه شاهد جاری شدن سیلاب، آبگرفتگی و مسدود شدن راه‌های تعدادی زیادی از روستاها در جنوب کرمان بودیم. وی با بیان اینکه شهرستان‌های رودبارجنوب، قلعه‌گنج و منوجان در جنوب استان کرمان بیشترین میزان بارندگی، آبگرفتگی و سیلاب […]

 

رضا فلاح ، با اشاره به اینکه بارش‌های شدید روزهای اخیر در جنوب استان کرمان اظهار داشت: متاسفانه شاهد جاری شدن سیلاب، آبگرفتگی و مسدود شدن راه‌های تعدادی زیادی از روستاها در جنوب کرمان بودیم.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های رودبارجنوب، قلعه‌گنج و منوجان در جنوب استان کرمان بیشترین میزان بارندگی، آبگرفتگی و سیلاب را داشتند افزود: ضرورت امدادرسانی در این شهرستان‌ها نسبت به بقیه استان بیشتر بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با عنوان اینکه راه ارتباطی روستای گیمور در شهرستان منوجان تا روز گذشته مسدود بود که امدادرسانی به مردم این روستا انجام شده است گفت: راه ارتباطی دو روستای قلعه گنج همچنان مسدود است و مقرر شد تا با خودروهای آفرود شهرستان جیرفت به ساکنان این روستاها امدادرسانی شود.

بالگرد جمعیت هلال احمر کرمان به یاری سیل زدگان جنوب سیستان و بلوچستان آمد

وی از امدادرسانی، اسکان و رهاسازی حدود ۷ هزار نفر در استان توسط نیروهای جمعیت هلال احمر خبر داد و افزود: در کنار امداد و نجات توزیع مواد غذایی و وسایل گرمایشی را هم در بین مردم روستاهای گرفتار در سیلاب داشتیم.

فلاح با اشاره به اینکه شهروندان کرمانی در صورت تمایل برای کمک به حادثه‌دیدگان ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان و برخی از نقاط جنوب و جنوب شرقی کشور می‌توانند وجوه نقدی خود را به حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌ها واریز کنند عنوان کرد: همچنین شماره حساب ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ بانک ملت و شماره حساب ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ بانک رفاه کارگران و کد دستوری #۱۱۲* نیز برای جمع‌آوری وجوه نقدی در اختیار شهروندان کرمانی است.

به گزارش اخبارنو به نقل از تسنیم اقلام غیرنقدی شامل انواع پتو، موکت و زیرانداز نو، موادغذایی و بهداشتی نیز در شعب جمعیت هلال احمر شهرستان‌ها در سراسر استان جمع‌آوری می‌شود.