وزیر خارجه پاکستان وارد آمریکا شد
وزیر خارجه پاکستان وارد آمریکا شد

  به گزارش اخبارنو  «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان که برای اعلام آمادگی کشورش جهت کاهش تنش های منطقه ای به ایران و عربستان سفر کرده بود امروز وارد آمریکا شد. مهم ترین برنامه سفر سه روزه قریشی به آمریکا شرکت در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در خصوص کشمیر خواهد بود. وی […]

 

به گزارش اخبارنو  «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان که برای اعلام آمادگی کشورش جهت کاهش تنش های منطقه ای به ایران و عربستان سفر کرده بود امروز وارد آمریکا شد.

مهم ترین برنامه سفر سه روزه قریشی به آمریکا شرکت در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در خصوص کشمیر خواهد بود.

وی قرار است از مواضع پاکستان درقبال کشمیر دفاع کرده و خواستار فشار بیشتر مجامع جهانی برای هند برای پایان دادن به حکومت نظامی ۱۶۳ روزه خود در این منطقه شود.

قریشی در این سفر با «مایک پامئپو» همتای آمریکایی خود نیز ملاقات خواهد کرد و پس از آن دیدارهایی با مشاور امنیت ملی آمریکا و «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل خواهد داشت.

معاون حزب تحریک انصاف پیش از سفر به آمریکا اعلام کرد: اسلام آباد تمام تلاش خود را برای صلح و ثبات در منطقه انجام خواهد داد.

وی با دستور ویژه عمران خان پیش از آمریکا به تهران و ریاض نیز سفر کرد و با سران ایران و عربستان در خصوص آخرین تحولات منطقه به گفتگو نشست.