ابراهیمی: دولت نتوانست راهبرد مناسبی را برای بهبود وضع معیشت اتخاذ کند / برجام نیم‌بند مسئولان را درگیر خود کرده است
ابراهیمی: دولت نتوانست راهبرد مناسبی را برای بهبود وضع معیشت اتخاذ کند / برجام نیم‌بند مسئولان را درگیر خود کرده است

    به گزارش اخبارنوبه نقل ازخبرگزاری دانشجو۷حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو گفت: انقلاب ما مردمی و محتوای آن، مردم‌سالاری دینی است. با توجه به اینکه اکثریت کشور ما مسلمان و متدین هستند، طبیعی است که جمهوریت و اسلام مدنظر امام و رهبری به […]

 

 

به گزارش اخبارنوبه نقل ازخبرگزاری دانشجو۷حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو گفت: انقلاب ما مردمی و محتوای آن، مردم‌سالاری دینی است. با توجه به اینکه اکثریت کشور ما مسلمان و متدین هستند، طبیعی است که جمهوریت و اسلام مدنظر امام و رهبری به مردم‌سالاری دینی منتهی شود. انقلاب ما بر سه رکن رهبری، مردم و آیین مقدس اسلام بناشده است.
وی ادامه داد: انقلاب از جانب مردم حمایت شد، امام نیز آن را رهبری کردند، با حضور مردم در صحنه استحکام پیدا کرد، قانون اساسی با رأی اکثریت ملت تصویب شد و ملت، جمهوری اسلامی را برگزیدند؛ چنین انقلابی که از حضور مردم ایجاد شده و فقط با حضور آن‌ها می‌تواند ادامه پیدا کند. مردم نقش اول را دارند و اگر آن‌ها نباشند، انقلابی در کار نیست.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تأکید کرد: وقتی مردم در صحنه حضور پیدا کنند، آرمانشان تحقق پیدا می‌کند. نتیجه حضور مردم امیدواری به آینده و مأیوس کردن دشمن است. اصلاح نظام بستگی به حضور مردم دارد لذا مقام معظم رهبری تأکید دارند که مردم درصحنه حاضر شوند و بدون آن‌ها هیچ کار مثبتی صورت نمی‌گیرد.
ابراهیمی با تأکید بر اینکه با رویکرد شهید سلیمانی می‌توانیم امنیت را در ایران فراهم کنیم، گفت: در تشییع‌جنازه شهید سپهبد سلیمانی، مردم با شور و هیجان حماسه آفریدند و آمریکایی‌ها نیز عقب‌نشینی کردند؛ آن‌ها دیدند که نمی‌توانند با این سیل جمعیت مقاومت کنند و بهمن ۲۲ امسال نیز، با چهلم این شهید والامقام مصادف شده است.
وی افزود: اگر مدیران و مسئولان کشورمان همانند شهید سلیمانی باشند، شاهد مشکلات و ناتوانی در کشور نخواهیم بود؛ شهیدی که یک‌ تنه در جبهه مبارزه با استکبار، در ایجاد امنیت و سرکوب تروریسم توانست دستاورد‌های عظیمی داشته باشد. بخشی از دولتمردان ما خیلی تلاش کردند، اما نتوانستند راهبرد مناسبی را برای حفظ مردم درصحنه و بهبود وضع معیشت اتخاذ کنند.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، خاطرنشان کرد: دو عامل باعث ایجاد مشکلات موجود می‌شود، اولین عامل تحریم‌ها است که تأثیرات خود را نیز دارد و مورد دیگر، مدیریت ناکارآمد است؛ چند سالی این برجام نیم‌بند مسئولان را درگیر خودکرده است و مسئولان اجرایی می‌توانستند آینده‌نگری انجام دهد؛ دولتمردان می‌توانستند پیش‌بینی کنند و برای بعد از برجام برنامه‌هایی نیز داشته باشند.
وی ادامه داد: دولتمردان همان‌طور که تمام همت خود را برای برجام گذاشتند، اگر قسمتی را برای معیشت و اقتصاد مردم قرار می‌دادند، در مسئله معیشت و اقتصاد مشکلاتی ایجاد نمی‌شد. از ظرفیت‌های عظیم کشور، درست استفاده نشد.
ابراهیمی بابیان اینکه گام دوم می‌تواند راهگشای کشور در مسیر پیشرفت باشد، تأکید کرد: اگر به فرمایشات رهبری در گام دوم عمل می‌شد و حرکت‌های لازم در مسیر مدنظر ایشان صورت می‌گرفت، الآن هیچ مشکلی نداشتیم. مدیریت رهبری را در نیرو‌های مسلح مشاهده کنید، نیرو‌های تحت امر به بالندگی و پویایی رسیده‌اند و در مقابل تروریست‌ها می‌ایستند، همه از بیانات و دستورات رهبری سرچشمه می‌گیرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجو