افزایش محبوبیت پوتین پس از سخنرانی در مجمع فدرال روسیه
افزایش محبوبیت پوتین پس از سخنرانی در مجمع فدرال روسیه
مرکز سنجش افکار عمومی سراسری روسی، رده بندی جدیدی از اعتماد شهروندان روسی به سیاستمداران این کشور و همچنین ارزیابی از فعالیت‌های نهادهای دولتی را ارائه داده است.

 

به گزارش اخبارنو ، مرکز سنجش افکار عمومی سراسری روسی، رده بندی جدیدی از اعتماد شهروندان روسی به سیاستمداران این کشور و همچنین ارزیابی از فعالیتهای نهادهای دولتی را ارائه داده است.

طبق نظرسنجی انجام شده در این رابطه که روز جمعه ۲۴ ژانویه (چهارم بهمن ماه) در وب سایت این مرکز منتشر شده، ۷۱٫۵ درصد از مردم روسیه به “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه اعتماد دارند.

بر اساس این اطلاعات، شاخص تأیید عملکرد رئیس جمهور از سوی مردم به طور متوسط ​​ظرف یک هفته از ۱۳ الی ۱۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ (۲۳ الی ۲۹ دی ماه) تا ۶۵٫۴ درصد افزایش یافته است. قبل از آن این شاخص ، ۶۲٫۳ درصد بود. ضمن اینکه ۷۱٫۵ درصد از سؤال شوندگان هم در پاسخ به میزان اعتماد خود به ولادیمیر پوتین، پاسخ مثبت داده‌اند. این شاخص نیز هفته قبل از آن ۶۸٫۹ درصد بود.

پیش از این، در تاریخ ۱۷ ژانویه (۲۷ دی ماه) نیز مرکز سنجش افکارعمومی سراسری روسیه پس از سخنرانی پوتین در مجمع فدرال روسیه، افزایش رضایت شهروندان از عملکرد ولادیمیر پوتین در سمت ریاست جمهوری را ثبت کرده بود. به گفته مقامات این مرکز، این رشد محبوبیت به میزان ۳ درصد بوده است.

“ولادیمیر پوتین” در تاریخ ۱۵ ژانویه (۲۵ دی ماه) در پیام سالانه خود به شرکت کنندگان در مجمع فدرال روسیه که معمولاً در جریان آن خط مشی آینده کشور تعیین می‌شود، ابتکارعملهای اجتماعی مهمی را مطرح کرد که اصلی‌ترین آن انجام اصلاحات جدی در قانون اساسی فدراسیون روسیه است. پوتین از مردم کشورش خواست تا در یک همه پرسی سراسری از بسته پیشنهادی در این زمینه که در یک گروه کاری ویژه بررسی و تعیین می‌شوند، حمایت کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم