دولت آمریکا ۷ کشور دیگر را به فهرست ممنوعیت سفر اضافه می‌کند
دولت آمریکا ۷ کشور دیگر را به فهرست ممنوعیت سفر اضافه می‌کند

  به گزارش اخبارنو ، دولت ترامپ در حال برنامه ریزی برای افزودن نام ۷ کشور شامل بلاروس، اریتره، قرقیزستان، میانمار، نیجریه، سودان و تانزانیا به فهرست ممنوعیت سفر است. بر اساس این گزارش، وال استریت ژورنال فاش کرده است که برخی از این کشورها تنها با ممنوعیت برخی موارد صدور روادید روبرو خواهند شد. […]

 

به گزارش اخبارنو ، دولت ترامپ در حال برنامه ریزی برای افزودن نام ۷ کشور شامل بلاروس، اریتره، قرقیزستان، میانمار، نیجریه، سودان و تانزانیا به فهرست ممنوعیت سفر است.

بر اساس این گزارش، وال استریت ژورنال فاش کرده است که برخی از این کشورها تنها با ممنوعیت برخی موارد صدور روادید روبرو خواهند شد. تارنمای پلیتیکو نیز گزارش داده است که فهرست کشورها هنوز نهایی نشده و ممکن است تغییراتی در آن ایجاد شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیش از این در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفته است که قصد دارد نام کشورهای بیشتری را در فهرست ممنوعیت سفر اضافه کند ولی از اعلام نام این کشورها خودداری کرده است.

پلیتیکو گمانه زنی کرده است که فهرست نهایی قرار است تا روز دوشنبه آینده منتشر شود.

این اقدام دولت ترامپ احتمالا موجب افزایش تنش بین واشنگتن و این کشورها خواهد شد.

نیجریه به عنوان بزرگترین اقتصاد آفریقا و پرجمعیت ترین کشور این قاره، شریک مهم آمریکا به شمار می‌رود.

یک مقام ارشد دولت ترامپ گفت: کشورهایی که موارد ضروری امنیتی را رعایت نکنند، از جمله به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تدابیر مربوط به مقابله با تروریسم، با خطر محدودیت مهاجرت به آمریکا روبرو خواهند شد.

وزارتخانه‌های امنیت داخلی و خارجه آمریکا حاضر به اظهارنظر در این باره نشده‌اند.

آمریکا پیش از این نام کشورهایی مثل ایران، لیبی، کره شمالی، سومالی، سوریه، یمن و برخی از مقام‌های ونزوئلا را در فهرست ممنوعیت سفر قرار داده است.