رشد ۳٫۵ درصدی شاخص فرابورس در هفته‌ گذشته
رشد ۳٫۵ درصدی شاخص فرابورس در هفته‌ گذشته
بازار فرابورس ایران هفته‌ای که گذشت را در حالی به پایان رساند که شاخص این بازار(آیفکس) نسبت به ابتدای هفته، رشد 3.5 درصدی را به ثبت رساند

 

به گزارش اخبارنو ، بازار فرابورس ایران هفته‌ای که گذشت را در حالی به پایان رساند که شاخص این بازار(آیفکس) نسبت به ابتدای هفته، رشد ۳٫۵ درصدی را به ثبت رساند. به این ترتیب شاخص فرابورس نسبت به ابتدای سال ۱۳۴ درصد رشد کرد. همچنین در این هفته ارزش بازار با عبور از ۵ میلیون و ۶۰۹ هزار میلیارد ریال، رشد ۳٫۹ درصدی نسبت به ابتدای هفته و ۱۱۸ درصدی نسبت به ابتدای سال را رقم زد.

همچنین در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم تمام بازارهای فرابورس از لحاظ ارزش، حجم و تعداد معاملات نسبت به هفته پیش‌تر، وضعیتی صعودی داشتند. به این ترتیب ارزش کل معاملات با ثبت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال معامله در این هفته، رشد ۴۳ درصدی نسبت به هفته پیش از آن داشت.

حجم کل معاملات نیز با عبور از ۱۰ میلیون ورقه جابجایی اوراق بهادار، رشد ۲۶ درصدی نسبت به هفته منتهی به ۲۷ دی داشت. همچنین تعداد کل معاملات نیز با ثبت یک میلیون و ۶۲۷ هزار دفعه معامله، رشد ۴۵ درصدی را در تقویم آماری این متغیر رقم زد.

این در حالی است که در این مدت صنایع مختلف وزن‌های متفاوتی را در ارتقای شاخص فرابورس بر دوش داشتند. به این ترتیب گروه محصولات شیمیایی با میزبانی از ۱۰ درصد از ارزش کل معاملات در بیشترین بار معاملاتی را بر عهده داشت؛ پس از آن گروه فلزات اساسی بود که این گروه نیز با حدود ۱۰ درصد از کل معاملات، جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.

گروه‌های انبوه‌سازی، املاک و مستغلات، مواد و محصولات دارویی و نیز سرمایه‌گذاری‌ها به ترتیب با ۹، ۷ و ۷ درصد از ارزش کل معاملات به ترتیب در رتبه‌های سوم تا پنجم قرار گرفتند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم