ستاد محرومیت زدایی در استان خراسان جنوبی تشکیل شد
ستاد محرومیت زدایی در استان خراسان جنوبی تشکیل شد

  به گزارش اخبارنو به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدصادق معتمدیان صبح امروز در جمع مردم بخش دیهوک شهرستان طبس اظهار داشت: بعد از احصاء تمام مشکلات و کاستی‌های موجود در دو بخش دستگردان و دیهوک همه موارد بعلاوه راهکارهای برون رفت از آنها جمع بندی شده و در قالب طرح محرومیت زدایی از […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدصادق معتمدیان صبح امروز در جمع مردم بخش دیهوک شهرستان طبس اظهار داشت: بعد از احصاء تمام مشکلات و کاستی‌های موجود در دو بخش دستگردان و دیهوک همه موارد بعلاوه راهکارهای برون رفت از آنها جمع بندی شده و در قالب طرح محرومیت زدایی از این دو بخش تدوین شده است.

وی گفت: موضوع بعدی که در همین راستا در دستور کار استان است رایزنی با دستگاهی است که به عنوان معین این شهرستان بتواند این طرح را اجرایی کند.

استاندار خراسان جنوبی افزود: پیش نویس طرح آماده شده و با حمایت دولت و حضور دستگاه معین به زودی شاهد تأمین زیرساخت‌ها و رفع مشکلات از این دو بخش خواهیم بود.

معتمدیان با اشاره به مشکلات استان در زمینه‌های مختلف گفت: به منظور محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف استان، ستادی با همین نام شکل گرفته که هدفش احصاء ظرفیت‌های مناطق مختلف در کنار مسایل و مشکلات موجود است و هدف اصلی در اجرای طرح محرومیت زدایی این است که در شاخص‌های ۱۵ گانه به میانگین کشوری برسیم.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تدوین سند توسعه میان مدت برای شهرستان‌های استان از اقداماتی است که به منظور سرعت بخشیدن به روند اجرای برنامه‌های این طرح صورت گرفته است.

هرمزگان| ۵۸ دهستان تحت پوشش قرارگاه محرومیت زدایی سپاه قرار می‌گیرندیاسوج| ۶ پروژه محرومیت زدایی در دهستان محروم زیلایی افتتاح شد۱۲۰۰ طرح زود بازده محرومیت زدایی در استان البرز اجرایی می‌شود + فیلم

وی تصریح کرد: استانداری خراسان جنوبی در راستای اجرایی کردن برنامه‌های اسناد توسعه‌ای استان، در گام اول برای محرومیت زدایی از ۴ شهرستان مرزی درمیان، زیرکوه، نهبندان و سربیشه با ۴ دستگاه حمایتی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بسیج سازندگی و بنیاد مستضعفان تفاهم نامه‌هایی منعقد کرده که این ۴ دستگاه، کارهای اجرایی خود را در مناطق تعریف شده آغاز کرده‌اند.

معتمدیان با اشاره به رشد شتابنده پوشش دیجیتال در سطح استان گفت: پوشش دیجیتال تلویزیونی تا پایان سال آینده به ۹۸ درصد می‌رسد و با تلاش و پشتکار مدیران در مجموعه صدا و سیمای استان عقب ماندگی‌های گذشته با شتاب فزاینده‌ای جبران شده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته در جایگاه آخر پوشش تلویزیونی قرار داشتیم عنوان کرد: پیگیری‌ها و پشتکارها سبب شد در کمتر از یکسال به میانگین کشوری برسیم.

به گفته وی از سال ۹۰ تا ۹۷ فقط تعداد ۴۰ ایستگاه دیجیتال در سطح استان نصب شده بود اما تنها در یکسال گذشته تعداد ۴۴ ایستگاه در مناطق مختلف ایجاد شده که امیدواریم تا پایان سال آینده سطح پوشش استان در این زمینه به ۹۸ درصد برسد که رقم قابل توجهی است.

معتمدیان بیان کرد: با رایزنی‌هایی که در سفر وزیر ارتباطات انجام شد، در زمینه تکمیل زیرساخت‌های فیبر نوری تا پایان دولت به ۲ تا ۳ برابر وضع موجود می‌رسیم.

وی از مصوبه تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی در همایش روستا و عشایر گفت و خاطرنشان کرد: عزم دولت بر است که مشکل آبرسانی به روستاهای استان برای همیشه برطرف شود.

به گفته وی برقرسانی به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار، گازرسانی به ۷۷ درصد روستاها و وجود ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، نشان دهنده عزم دولت بر محرومیت زدایی از استان است.

استاندار تأکید کرد: امیدواریم بتوانیم با تلاش شبانه روزی، وظیفه خود برای مردم را به درستی انجام دهیم تا مردم ثمره شیرین این اقدامات را بچشند که شرط اصلی تحقق امور پیگیری و تلاش است و در انجام کارها اگر پیگیری و جدیت باشد در سخت ترین شرایط مالی هم می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.

معتمدیان افزود: امیدواریم بتوانیم با تلاش مدیران استان در همه شاخص‌های توسعه رشد کنیم و به زودی جشن خروج استان از محرومیت را که حق مسلم مردم است برگزار کنیم.

  • نویسنده : فاطمه کنعانی
  • منبع خبر : خبرگزاری تنسیم