گزارش ویژه تسنیم از جشن انقلاب در پاکستان| یادآوری پیام خاص حاج قاسم سلیمانی برای مردم پاکستان
گزارش ویژه تسنیم از جشن انقلاب در پاکستان| یادآوری پیام خاص حاج قاسم سلیمانی برای مردم پاکستان

  به گزارش اخبارنو به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهرهای مختلف پاکستان برگزار شد و هزاران نفر از چهره‌های علمی، سیاسی ادبی و رسانه‌ای این کشور ضمن حضور در جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران به بیان تاثیرات شگرف انقلاب بر منطقه و جهان پرداختند. خبرنگار تسنیم ضمن […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهرهای مختلف پاکستان برگزار شد و هزاران نفر از چهره‌های علمی، سیاسی ادبی و رسانه‌ای این کشور ضمن حضور در جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران به بیان تاثیرات شگرف انقلاب بر منطقه و جهان پرداختند.

خبرنگار تسنیم ضمن حضور در یکی از جشن‌های بزرگ که به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد با تنی چند از چهره‌های مهم پاکستان گفتگو کرده است.

«علی زیدی» وزیر کشتیرانی و بنادر پاکستان ضمن تجلیل از شخصیت امام خمینی (ره) در بیداری اسلامی در منطقه و جهان گفت: امام خمینی (ره) به مردم ایران یاد دادند که روی پای خود بایستند، پابندی به استقلال اولین ثمره انقلاب اسلامی ایران است.

«نورالحق قادری» وزیر امور مذهبی پاکستان نیز با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران انعکاس ندای مردم ایران و پیامی واضح مبنی بر مبارزه با ظلم و حمایت از مظلومین برای مردم جهان بود گفت: انقلاب اسلامی ایران یک تحول بزرگ در منطقه بود و الگویی مناسب برای  مردم جهان است. انشاء الله مردم ایران اهداف انقلاب را همچنان ادامه خواهند داد.

در این مراسم همه از توطئه‌ها، فریب‌ها و دشمنی آشکار آمریکا با ملت ایران سخن گفتند، پیامشان هم این بود ملت پاکستان همانند گذشته همچنان در کنار ملت ایران است.

«مشاهد حسین» رئیس کمیته روابط خارجی در مجلس سنای پاکستان با تبریک چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی به مردم و دولت ایران گفت: ما بر شجاعت، جرائت و عظمت ایران درود می‌فرستیم و آن را می‌ستاییم و مخالفت خود را از تحریم‌های آمریکا اعلام می‌کنیم.

«رشید ترابی» از رهبران شورای همبستگی ملی پاکستان نیز ضمن ستایش حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم فلسطین، کشمیر و دیگر ستمدیدگان در جهان گفت: ایران از سوی آمریکا و قدرت‌های غربی به دلیل تلاشش برای آزادی قدس مورد تحریم‌های متعدد قرار گرفته است، انشاء الله با تایید و امداد الهی آمریکا در این مسیر با شکست روبرو خواهد شد.

گرامیداشت یاد و خاطرات شهید سپهبد سلیمانی

جشن امسال تفاوت‌هایی با جشن‌های گذشته انقلاب دارد و آن نام شهید حاج قاسم سلیمانی است که ورد زبان میهمانان می‌باشد پاسداری که به دیار حق شتافت اما نامش ماندگار شد.

«ژنرال اسلم بیگ» فرمانده سابق ارتش پاکستان در گفتگو با خبرنگار تسنیم با بیان خاطراتش از دیدار با شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: درباره شخصیت شهید قاسم سلیمانی تنها این را بگویم، زمانی که از نماینده پاکستان پرسیدند که موضع شما بعد از شهادت سردار قاسم سلیمانی چیست وی گفت ما بی طرف می‌مانیم اما قبلا وقتی از قاسم سلیمانی همین سوال را (زمانی که گفته می‌شد قرار است آمریکا به پاکستان حمله کنند) پرسیدند سردار سلیمانی گفت ما خون خود را برای ملت پاکستان خواهیم داد.

کشور پاکستان ,

«رحمان ملک» وزیر سابق کشور پاکستان نیز شهید قاسم سلیمانی را سردار جهان اسلام نامید و خاطرنشان کرد: قاسم سلیمانی با اقدامات خود در قلب تاریخ اسلام و ایران جای گرفت، خداوند ایشان را رحمت کند امیدوارم خداوند به ما نیز همت دهد تا همانند ایشان علیه قدرت‌های ضد اسلام بایستیم.

«ثاقب اکبر» رئیس موسسه تحقیقاتی البصیره نیز گفت: شهادت سردار قاسم سلیمانی تاثیری عمیق بر مردم پاکستان داشته است، مردم پاکستان از حمله موشکی دندان شکن جمهوری اسلامی ایران به پایگاه آمریکا احساس غرور می‌کنند.

«سید محمد علی حسینی» سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به علاقه مندی مردم مسلمان پاکستان به انقلاب اسلامی و فرهنگ و تمدن ایران اسلامی گفت: حضور پر تعداد مردم پاکستان در مراسم‌های گرامیداشت شخصیت بزرگ شهید راه اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی که در شهرهای کوچک و بزرگ پاکستان برگزار شد، نشان از عشق و علاقه شدید این مردم شریف به انقلاب و ایران است.

در ابتدای این مراسم نیز کیک سالگرد انقلاب با حضور شخصیت‌های مطرح پاکستانی برش داده شد.

علی زیدی وزیر کشتیرانی و بنادر پاکستان به نمایندگی از عمران خان نخست وزیر این کشور در این مراسم شرکت کرد.

گزارش: هاشم دولتی

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم