آماده‌سازی اتاق ایزوله در مددسراهای پایتخت/ عدم مشاهده کرونا در مددجویان
آماده‌سازی اتاق ایزوله در مددسراهای پایتخت/ عدم مشاهده کرونا در مددجویان

  سید مالک حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت گرمخانه‌های تهران اظهار کرد: از حدود سه هفته گذشته که موضوع کرونا مطرح شد، دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت را به همه گرمخانه‌ها ابلاغ کردیم تا رعایت شود. وی ادامه داد: از روز پنجشنبه که مواردی از ابتلا به کرونا در کشور تایید […]

 

سید مالک حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت گرمخانه‌های تهران اظهار کرد: از حدود سه هفته گذشته که موضوع کرونا مطرح شد، دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت را به همه گرمخانه‌ها ابلاغ کردیم تا رعایت شود.

وی ادامه داد: از روز پنجشنبه که مواردی از ابتلا به کرونا در کشور تایید شد تدابیر اندیشیده شده را تشدید کردیم؛ بر این اساس انجام آموز‌ش‌های لازم آغاز شده و از نیروهایمان خواسته‌ایم این آموزش‌ها را به مددجوها منتقل کنند البته برخی از مددجوها شرایط یادگیری یا وضعیت نرمالی ندارند بنابراین باوجود تلاشی که در این زمینه داریم اما نمی‌توانیم در این زمینه روی آنها حساب ویژه‌ای باز کنیم.

سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران تصریح کرد: در عین حال اقدامات تمهیدی را جدی گرفته‌ایم و در این راستا، ضدعفونی مراکز خود را که روزی یکبار انجام می‌دادیم به روزی ۲ تا ۳ بار افزایش داده‌ایم و نقاطی که دائم در تماس بیشتری قرار دارد، مرتب ضد عفونی می‌شود همچنین تلاش شده برای مددکارانی که با مددجویان ارتباط مستقیم دارند، تجهیزات لازم را تهیه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در عمده مراکز که ضرفیت ۷۰ تا ۸۰ نفر دارند اتاق ایزوله تعبیه کرده‌ایم و اگر فردی علائم اولیه و مشکوک داشته باشیم یا علائم سرماخوردگی حاد داشته باشند در اتاق ایزوله نگهداری می‌شوند تا با اورژانس تماس گرفته شود؛ با این حال خوشبختانه تاکنون مورد مشکوک و خاصی بین مددجویان وجود نداشته است.

ویروس کرونا بهانه‌ای جدید برای تجارت منفعت‌طلبان۳۴ راهکار و تدبیر “طب سنتی” برای پیشگیری از ابتلا به “کرونا”

 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم