لبنان|تلاش احزاب غرب‌گرا برای وارد کردن «کرونا» به بازی‌های سیاسی
لبنان|تلاش احزاب غرب‌گرا برای وارد کردن «کرونا» به بازی‌های سیاسی

  به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره از زمانی که خبر اولین مورد از ابتلا به ویروس «کرونا» در لبنان انتشار یافت٬ مردم این کشور دچار وحشت‌ شده و این حالت خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند. وحشت حاکم بر افکار عمومی لبنان […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره از زمانی که خبر اولین مورد از ابتلا به ویروس «کرونا» در لبنان انتشار یافت٬ مردم این کشور دچار وحشت‌ شده و این حالت خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

وحشت حاکم بر افکار عمومی لبنان در زمینه احتمال ابتلا به ویروس کرونا به طور ناگهانی موجب افزایش قیمت ماسک‌ شده و نکته قابل توجه اینجاست که کارخانه‌‌های ماسک نیز دست از کار کشیده‌اند و این امر باعث شده تا مردم به دنبال دسترسی به ماسک در کشورهای دیگر باشند. منابع مربوطه به پایگاه خبری النشره گزارش دادند که برخی از تاجران لبنانی٬ از سوریه ماسک وارد می‌کنند و اطلاعات نشان می‌دهد که قیمت ماسک‌ها همچنان افزایش پیدا کند.

اما هم‌زمان با تایید شدن یک مورد از ابتلا به ویروس کرونا در لبنان٬ برخی طرف‌های غرب‌گرا به دنبال سوء استفاده از این فضا بوده و قصد دارند کرونا را وارد بازی‌ سیاسی کنند؛ اخباری مانند اینکه مقامات مسئول لبنانی درحالی که این کشور با بحران کرونا مواجه شده هیچ توجهی به آن ندارند٬ از جمله ترفندهای طرف‌های مذکور در راستای رسیدن به اهداف سیاسیشان است.

درحالی که «حمد حسن» وزیر بهداشت این کشور اطلاع‌رسانی‌های دقیق و توصیه‌های بهداشتی لازم در زمینه مقابله با ویروس کرونا را به گوش مردم می‌رساند٬ برخی رسانه‌های وابسته به احزاب مذکور تلاش می‌کنند تا نشان دهند تدابیر مربوطه در این زمینه کافی نبوده و همه مقامات باید درگیر موضوع کرونا شوند.

طی ساعات گذشته «عبدالصمد المنال» وزیر رسانه لبنان از موسسات رسانه‌ای تلویزیونی و رادیویی و سایت‌های اینترنتی خواست تا درباره چگونگی برخورد رسانه‌ها با اخبار متعلق به ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار شایعات دقت لازم به خرج دهند.

به طور کلی سرعت انتشار شایعات پراکنده و دروغ درباره کرونا در لبنان بسیار زیاد بوده و خطرناک تر از اصل ویروس کرونا٬ شایعات مربوط به آن است که مردم را به وحشت می‌اندازد.

لبنان|ضرب‌الاجل ۱۰۰ روزه عربستان به حریری برای براندازی دولت دیاب

در همین راستا وزیر بهداشت لبنان طی صدور بیانیه‌ای در زمینه اطلاع‌رسانی دقیق درباره ویروس کرونا به شهروندان اظهار داشت که شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار اخبار غیر دقیق از شیوع ویروس کرونا در لبنان هستند و مردم باید اخبار مربوطه را از خبرگزاری‌های رسمی پیگیری کرده و به شایعات توجه نکنند.

روز گذشته وزارت بهداشت لبنان ابتلای یک زن ۴۵ ساله به ویروس کرونا را تایید کرد.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم