گزارش| جلوه‌های زیبای همدلی مردم پاکستان با ایران در مبارزه با کرونا
گزارش| جلوه‌های زیبای همدلی مردم پاکستان با ایران در مبارزه با کرونا

  به گزارش اخبارنو به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، مردم پاکستان باز هم در حمایت از برادران ایرانی خود به میدان آمده و بر صفحه محبت کلمات همدلی نقش کردند. گزارش های میدانی که از گوشه و کنار کشور پاکستان به خبرگزاری تسنیم می رسد نشان می دهد که مردم انقلاب دوست پاکستان […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، مردم پاکستان باز هم در حمایت از برادران ایرانی خود به میدان آمده و بر صفحه محبت کلمات همدلی نقش کردند.

گزارش های میدانی که از گوشه و کنار کشور پاکستان به خبرگزاری تسنیم می رسد نشان می دهد که مردم انقلاب دوست پاکستان در حد توان خود برای حل مشکلات ناشی از بیماری کرونا در ایران تلاش می کنند.

«حیدر شریف» طلبه پاکستانی مقیم قم به خبرنگار ما می گوید: از زمانی که بیماری کرونا در ایران شیوع پیدا کرده است مردم منطقه بلتستان به شدت پیگیر اخبار ایران هستند و همیشه در حال دعا کردن برای برادران ایران خود هستند.

وی می گوید: در تمام منطقه بلتستان مردم به صورت خودجوش مجالس توسل به اهل بیت «ع» برگزار کرده و به نیت درمان بیماران ایرانی و کنترل این بیماری به افراد ضعیف غذا می دهند.

این طلبه پاکستان تصریح می کند: تنها در روستای کوچک پاری که در دوره افتاده ترین نقاط هیمالیا قرار دارد مردم به صورت خودجوش قربانی های زیادی به نیت شفای بیماران کرونایی ایران نذر کرده‌اند و برای آنها دعا می کنند.

این خبر عجیب که در دورافتاده ترین نقاط پاکستان که در مرز مشترک چین و هند قرار دارد انقلاب اسلامی ایران این اندازه دوست دار دارد جالب ترین قسمت اتفاقاتی است که آقای شریفی برای ما نقل می کند.

البته حمایت از ایران تنها در مناطق شیعه نشین پاکستان رخ نمی دهد، روز گذشته اتفاق زیبای دیگری نیز در پاکستان رقم خورد و بنیاد خیریه ایدهی که بزرگترین بنیاد خیریه منطقه جنوب آسیاست و بزرگترین سرویس آمبولانس جهان را در اختیار دارد، نیز برای حمایت از انقلاب اسلامی ایران به میدان آمد.

گزارش ها حاکی است نماینده این بنیاد ضمن ملاقات با سرکنسول ایران در شهر کراچی مبلغی حدود ۳۰۰ هزار دلار برای مبارزه با کرونا به ایران اختصاص داد.

فارغ از میزان این کمک اصل همراهی این بنیاد مشهور با انقلاب اسلامی ایران نشان می دهد که مردم پاکستان آنگونه که معرفی شده‌اند افرادی افراطی و مخالف ایران نیستند بلکه طبق نظرسنجی که واشنگتن تایمز انجام داده از تمام کشورهای جهان بیشتر به انقلاب اسلامی ایران علاقه دارند.

این نظرسنجی می گوید: ایران بین ۷۴ درصد مردم پاکستان محبوبیت دارد، این میزان حدود ۲۵ برابر برخی کشورهای اروپایی است!

بجنورد| ایران و پاکستان ارتباط عمیقی با یکدیگر دارندتاکید ایران و پاکستان بر همراهی و همدلی در مشکلاتتاکید ایران و پاکستان بر مقابله مشترک با ناامنی در مرزهای دو کشور

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم