آیا ویروس کرونا برای زنان باردار خطرناکتر است؟
آیا ویروس کرونا برای زنان باردار خطرناکتر است؟

به گزارش اخبارنو به نقل از فارس، زهرا واحدپور با اشاره به اینکه بر اساس مطالعات انجام شده این مسأله که امکان ابتلا ویروس کرونا در زمان بارداری بیشتر است، اظهار داشت: هر چند به علت نوظهور بودن این ویروس، این مسأله قطعی نیست اما معمولا زنان باردار در صورت ابتلا به بیماری‌های تنفسی علائم […]

به گزارش اخبارنو به نقل از فارس، زهرا واحدپور با اشاره به اینکه بر اساس مطالعات انجام شده این مسأله که امکان ابتلا ویروس کرونا در زمان بارداری بیشتر است، اظهار داشت: هر چند به علت نوظهور بودن این ویروس، این مسأله قطعی نیست اما معمولا زنان باردار در صورت ابتلا به بیماری‌های تنفسی علائم بیماری را با شدت بیشتری نشان می‌دهند؛ بهتر است مراقبت‌های لازم جهت پیشگیری را با دقت بیشتری انجام داده و در صورت بروز هریک از علائم این ویروس شامل سرفه، تب و یا تنگی نفس به پزشک خود اطلاع دهند.

مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: طبق نظر سازمان بهداشت جهانی (WHO) زنان باردار با علائم شبیه کرونا باید تست بدهند تا در صورت نیاز تحت مراقبت‌های ویژه قرار گیرند.

وی در خصوص نیاز زنان مبتلا و یا مشکوک به ابتلا به سزارین اظهار داشت: ابتلا به کرونا در تصمیم‌گیری جهت سزارین بیمار هیچ نقشی ندارد.

واحدپور همچنین ادامه داد: امکان شیردهی در مادران مبتلا به کرونا وجود دارد و هیچ نشانه‌ای از ویروس کرونا در شیر زنان مبتلا دیده نشده است.

مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: مادران درصورت رعایت بهداشت تنفس با استفاده از ماسک، شستشوی دست‌ها قبل و بعد از تماس با نوزاد و تمیز کردن سطوح لمس شده به صورت مرتب می‌توانند به فرزند خود شیر دهند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس