احتمال وقوع سیلاب در چهارمحال و بختیاری
احتمال وقوع سیلاب در چهارمحال و بختیاری

به گزارش اخبارنو به نقل از همشهری آنلاین مرتضی زمانپور روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: موج نخست سامانه بارشی فعال در استان تا روز جمعه ادامه دارد و پس از آن با ورود موج دوم بارش‌ها که از قدرت بیشتری برخوردار است احنمال سیلابی شدن معابر و مسیل‌ها دور از انتظار نیست. […]

به گزارش اخبارنو به نقل از همشهری آنلاین مرتضی زمانپور روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: موج نخست سامانه بارشی فعال در استان تا روز جمعه ادامه دارد و پس از آن با ورود موج دوم بارش‌ها که از قدرت بیشتری برخوردار است احنمال سیلابی شدن معابر و مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

وی تصریح کرد: در همین راستا،به تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی استان نظیر راهداری، هلال‌احمر و فرمانداری‌ها اعلام آماده‌باش شده است.

زمانپور با بیان اینکه بارش‌ها در مناطقی کوهرنگ، اردل، کیار، فارسان، لردگان و خانمیرزا از شدت بیشتری برخوردار است، اظهار داشت: بنا بر هشدار هواشناسی تا روز یکشنبه رگبار باران و بارش برف در ارتفاعات، وقوع رعد و برق و وزش باد شدید نیز در استان وجود دارد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی، سیلابی‌شدن مسیل‌ها، کاهش دید افقی در برخی محورهای مواصلاتی، رانش و ریزش کوه و لغزندگی جاده‌ها از جمله مخاطراتی است که تا روز یکشنبه ۲۴ فروردین در استان شکل می‌گیرد.

بنا بر گزارش‌های اداره‌کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری، میانگین بارش‌های سال آبی جاری این استان ۴۵۷ میلیمتر اعلام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد کاهش و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۱۱ درصد کاهش دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری