اصفهان| نیروی انسانی متعهد از مهم‌ترین عوامل جهش تولید است
اصفهان| نیروی انسانی متعهد از مهم‌ترین عوامل جهش تولید است

  به گزارش اخبارنو به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، تعیین کلید واژه «جهش تولید» به عنوان  شعار سال بیانگر توجه  و عنایت  رهبر معظم انقلاب  اسلامی  به مساله اقتصاد، معیشت و ضرورت  ارتقای سطح زندگی مردم با تکیه  بر توان داخلی و استعدادهای ملی است. همه سازمان‌ها، ارگان‌ها، کارخانجات و غیره هر کدام […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، تعیین کلید واژه «جهش تولید» به عنوان  شعار سال بیانگر توجه  و عنایت  رهبر معظم انقلاب  اسلامی  به مساله اقتصاد، معیشت و ضرورت  ارتقای سطح زندگی مردم با تکیه  بر توان داخلی و استعدادهای ملی است.

همه سازمان‌ها، ارگان‌ها، کارخانجات و غیره هر کدام با استفاده از ظرفیت‌های انسانی و علمی خود می‌توانند گام بلندی در راستای تحقق جهش تولید بردارند و کشور را از تنگناهای اقتصادی نجات دهند. طبق گفته رئیس ناحیه دو اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مجموعه اوقاف اصفهان ظرفیت‌های خوبی برای کار تولیدی دارد و موقوفات می‌تواند نقش موثری در کاهش محرومیت ایفا کند.

 موقوفات نقش به سزایی در کمرنگ کردن محرومیت در جامعه دارد

حجت الاسلام و المسلمین روح الله بیدرام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به تحقق جهش تولید با تکیه به پیام روشنگرانه مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال جاری به عنوان سال جهش تولید که افق تازه‌ای در توجه به احقاق حقوق عامه و حمایت  از اقتصاد ملی گشوده، اظهار داشت: ضمن لبیک به مطالبه به حق مقام معظم رهبری مراتب تشکر خاضعانه خود را از منویات حکیمانه ایشان اعلام می‌دارم و تاکید می‌کنم که بی تردید  مجموعه اوقاف استان اصفهان با حرکتی جهادی توام با دقت، سرعت  و عدالت، تمامی مساعی خود را به منظور اجرای فرامین معظم له مصروف خواهند داشت.

پیش‌بینی تحقق نقش بازار سرمایه در جهش تولیدآیت الله کعبی: اقتصاد مستقل و قوی یکی از مهم ترین اهداف جهش تولید است۱۰ رقم گندم جدید در سال جهش تولید در گلستان تولید می‌شود

وی افزود: در سال ۱۳۹۹ با تمام توان به سمت تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای «جهش تولید» گام بر می‌داریم  و تمامی امکانات و ظرفیتهای اوقاف را به منظور حمایت از سرمایه گذاری، تولید و اشتغال در استان اصفهان  به کار خواهیم گرفت.

رئیس ناحیه دو اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه مجموعه اوقاف اصفهان  ظرفیت‌های خوبی برای کار تولیدی دارد، گفت: ما نیز تلاش می‌کنیم از هر روشی برای تولید و ایجاد کار برای قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه بهره ببریم، چرا که فقر و محرومیت جامعه را با چالش مواجه می‌کند و این درحالی است که موقوفات نقش به سزایی در کمرنگ کردن محرومیت در جامعه دارد.

وی تصریح کرد: از جمله راه‌های تحقق شعار سال جاری، برنامه ریزی  مناسب برای احیای موقوفات و سرمایه گذاری برای درآمدزایی با هدف جذب خیران وسرمایه گذاران بخش خصوصی و سایر مجموعه‌های مرتبط به سمت تلاش  در عرصه تولید و درآمد زایی با توجه به حضور فعال این گروه‌ها در مبارزه مردمی  با ویروس کرونا است.

حجت الاسلام بیدرام ادامه داد: ایجاد فضای رقابتی در عرصه تولید بین فعالان این حوزه با شیوه‌های مختلف  فرهنگی و تبلیغی، برنامه‌ریزی برای شناسایی ظرفیت‌های مردمی، تشویق آنان برای حضور موثر در عرصه تولید  با توجه به تجربه ارزشمند و به میدان آمدن ظرفیت‌های مردمی  در مبارزه با ویروس کرونا  را نیز از دیگر اقدامات در دستور کار این اداره در سال جاری است.

وی با اشاره به  تنها راه پیشرفت  و توسعه کشور در رونق و جهش تولید، اظهار داشت: منابع  و نیروی انسانی با انگیزه و متعهد از با ارزش‌ترین عوامل رشد و توسعه در یک کشور هستند و اگر  این ظرفیت و توانمندی که در سیستم‌های مختلف اجرایی، دولتی و مردمی وجود دارد به خوبی مدیریت شود و در چارچوب خاصی رویکرد و اولویت‌هایشان برای حرکت به ویژه بهره‌مندی از برنامه بهره‌وری اتفاق بیفتد، نتیجه آن جهش تولیدی است که مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال اشاره کرده‌اند و به طور یقین با مجاهدت‌های  نیروی انسانی ایران اسلامی در این حوزه هم موفق خواهد بود.

به گزارش اخبارنو به نقل از تسنیم، انتخاب شعار «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری برای سال جاری در امتداد شعار «رونق تولید» سال گذشته صورت گرفته و برای به جهش درآوردن تولید باید هوشمندانه عمل کرد و مفهوم اقتصاد هوشمند را در همین راستا برای برداشتن گام‌های بزرگ و عبور از تنگناهای اقتصادی استفاده کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم