جدیدترین اخبار کرونا لرستان|مبارزه جهادی مدافعان سلامت در کوهدشت / ‌دیدار روحانیون با کادر درمانی سلسله
جدیدترین اخبار کرونا لرستان|مبارزه جهادی مدافعان سلامت در کوهدشت / ‌دیدار روحانیون با کادر درمانی سلسله

  به گزارش اخبارنو به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد،  تعداد مبتلایان ویروس کرونا در لرستان همچنان رو به افزایش است و با افزوده شدن ۲۶ مورد جدید آمار مبتلایان استان تاکنون به ۵۹۲ نفر رسیده است و بر اساس گفته‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان متاسفانه تاکنون ۴۰ نفر در لرستان بر اثر […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد،  تعداد مبتلایان ویروس کرونا در لرستان همچنان رو به افزایش است و با افزوده شدن ۲۶ مورد جدید آمار مبتلایان استان تاکنون به ۵۹۲ نفر رسیده است و بر اساس گفته‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان متاسفانه تاکنون ۴۰ نفر در لرستان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این روزها در پی شیوع ویروس کرونا در استان لرستان گروه‌های جهادی قرارگاه صاحب الامر (عج) نیز به عنوان یکی از کارآمدترین نیرو‌های مردمی پابه‌پای مسئولان و به صورت خودجوش وارد میدان شدند تا با ویروس منحوس کرونا مقابله کنند.

احسان نصیری نیا نماینده مجمع مردمی مدافعان سلامت شهرستان کوهدشت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اقدامات مجمع مردمی مدافعان سلامت در شهرستان کوهدشت اظهار داشت: در راستای مبارزه با ویروس منحوس کرونا مجمع مردمی شهرستان کوهدشت تحت عنوان «قرارگاه جهادی بهشت امام رضا(ع)» اقدام به گند زدایی، ضد عفونی و توزیع اقلام بهداشتی در شهرستان کوهدشت کرد.

فعالیت قرارگاه جهادی بهشت امام رضا(ع) در کوهدشت برای شکست کرونا

وی افزود: مجمع مردمی مدافعان سلامت شهرستان کوهدشت از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در شهرستان با همکاری۱۵ گروه جهادی، هیئت‌های مذهبی، پایگاه‌های بسیج، موسسه خیریه بهشت امام رضا(ع)، موسسه فرهنگی بهشت و موکب حضرت ابوالفضل (ع) در سطح شهرستان به طور شبانه روز اقدام به گند زدایی، ضد عفونی و توزیع اقلام بهداشتی کرده است.

نماینده مجمع مردمی مدافعان سلامت شهرستان کوهدشت با اشاره به اقدامات این مجمع عنوان کرد: ضدعفونی تمام معابر عمومی کوچه‌ها، خیابان‌ها، پمپ بنزین، بیمارستان، بانک‌ها، مساجد، درمانگاه‌ها طی دو مرحله توسط نیروهای جهادی از جمله اقدامات انجام شده توسط نیروهای جهادی  مدافعان سلامت در شهرستان کوهدشت است.

راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک توسط هیئت لواءالرضا(ع)

وی بیان کرد: توزیع ۳۰۰ بسته پک بهداشتی شامل محلول ضدعفونی، الکل، مایع دستشویی، ماسک دربین اقشار کم درآمد و محروم شهرستان راه‌اندازیکارگاه تولید ماسک توسط هیئت لواءالرضا(ع)، هیئت جوانان عاشورایی و همچنین  خیاط‌های خانگی از دیگر اقدامات مجمع مردمی مدافعان سلامت است.

نصیری نیا گفت: در شهرستان کوهدشت ۲۲ نفر از بیماران  کرونایی شناسایی و بسته‌هایی دارویی، بهداشتی و غذایی درصورت نیازمند بودن بین آنها توزیع خواهدشد.

وی تصریح کرد: باتوجه به جلسات و هماهنگی‌هایی که با مسئولان شهرستان و استان داشته‌ایم مجمع مردمی مدافعان سلامت کوهدشت در نظر دارد درحوزه تولید، توزیع وضدعفونی اقلام بهداشتی در روزهای آینده  تا زدودن ویروس منحوس کرونا از چهره کوهدشت  خدمات شایانی رو به همشهریان عزیز ارائه دهد.

مردم روز طبیعت در خانه بمانند

علی اکبر یاراحمدی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه   مرحله غربالگری اولیه  بیماری کرونا ویروس در سطح استان لرستان در حال اتمام است اظهار داشت:  مرحله اولیه غربالگری کرونا ویروس در استان لرستان با دقت لازم به بیش از  ۹۵درصد رسیده است.

وی افزود: مرحله اجرایی و عملیاتی بسیج نیروهای کنترل و شکست کرونا با همکاری نیروهای مراکز بهداشتی با بسیج محلات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال انجام است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: عملیات اجرایی بسیج نیروهای کنترل و شکست کرونا در استان لرستان  در سه مرحله  آموزش جمعیت تحت پوشش محلات، ضد عفونی و‌گندزدایی و مراقبت از بیماران به طور مستمر در حال پیگیری است.

وی بابیان اینکه آموزش آحاد جامعه و اطلاع رسانی در مقابله با کرونا نقش موثری داشته است بیان کرد:  استمرار اطلاع رسانی جهت مقابله با کرونا  بسیار حائز اهمیت است و البته هم استانی‌های عزیز در روز طبیعت باید در خانه بمانند و با رعایت فاصله اجتماعی، عدم حضور و  تجمع در تفرجگاه‌ها از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کنند.

دیدار روحانیون با پرسنل بهداشتی درمانی سلسله

امروز جمعی از روحانیون استان لرستان و شهرستان سلسله به مراکز درمانی این شهرستان رفتند تا از زحمات  کادر بهداشتی درمانی تشکر و قدردانی کنند.

در این دیدار که با حضور  حجت الاسلام و المسلمین موسوی مسئول حوزه‌های علمیه استان،  حجت الاسلام هادیان معاون حوزه‌های علمیه استان، حجت الاسلام بابابی مسئول حوزه علمیه شهرستان  و حجت الاسلام جوانمرد انجام گرفت به نمایندگی از پرسنل شبکه بهداشت و درمان به نماینده دانشگاه علوم پزشکی در این شهرستان با اهدا گل و لوح سپاس قدردانی شد سپس با حضور در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان از نحوه خدمت رسانی بازدید و به پرسنل زحمتکش خط مقدم جبهه سلامت خداقوت گفته شد.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در لرستان به ۵۹۲ نفر رسیداولتیماتوم استاندار برای مسافران نوروزی؛ هر چه سریعتر لرستان را ترک کنیدگزارش ویدئویی تسنیم| اقدام جهادی سپاه لرستان در ایجاد کارگاه‌های تولید ماسک / همت بانوان بسیجی برای شکست کرونا‌

 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم