غربالگری بیش از ۴۷ میلیون نفر در بسیج ملی مبارزه با کرونا
غربالگری بیش از ۴۷ میلیون نفر در بسیج ملی مبارزه با کرونا

  به گزارش اخبارنو به نقل از خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ سعید نمکی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده‌‌اند، اظهار کرد: این طرح به‌‌عنوان یک الگوی بین‌‌المللی مورد توجه سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت. وی افزود: طرح فاصله‌‌گذاری […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ سعید نمکی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده‌‌اند، اظهار کرد: این طرح به‌‌عنوان یک الگوی بین‌‌المللی مورد توجه سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت.

وی افزود: طرح فاصله‌‌گذاری اجتماعی به تصویب رسید و قرار شد توسط رئیس جمهور ابلاغ شود؛ امیدواریم مردم به پیشرفت کار در مراحل آتی کمک کنند تا از موج دومی که در کشور به دلیل رفت و آمدها پیش خواهد آمد، جلوگیری کنیم.

همچنین دکتر علیرضا رئیسی، ضمن تشکر از هم‌‌وطنانی که با رعایت نکات بهداشتی در خانه مانده‌‌اند، اظهار کرد: هم‌‌وطنانی که به هر دلیل مسافرت کرده‌‌اند و بازمی‌‌گردند در هر شرایطی چه با علائم و چه بدون علائم حتماً یکبار دیگر با مراجعه به سایت salamat.gov.ir مشخصات و علائم خود را وارد کنند تا بتوانیم راهنمایی‌‌های لازم را به آنان ارائه بدهیم و در صورت نیاز آنها را درمان کنیم.

وی افزود: همکاری مردم با ما باعث کاهش ورودی به بیمارستان‌‌ها و افزایش میزان بهبودی می‌‌شود و جدی گرفتن بیماری کرونا می‌‌تواند بسیار کمک‌‌کننده باشد. در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، بسیج و داوطلبین بیش از ۲۳ هزار تیم در حوزه جغرافیا تشکیل داده‌‌اند و امیدواریم با این امر بتوانیم در حوزه بهداشت محیط نیز موفق باشیم.

وی بیان کرد: در کشور ما دو نکته برتر نسبت به کشورهای دیگر دنیا وجود دارد؛ اول آنکه مایحتاج مردم به مقدار کافی در دسترس است و کمبودی در این زمینه وجود ندارد. دوم آنکه در حوزه سلامت کمبودی نداریم و پذیرای بیماران هستیم. کشورهای اروپایی و آمریکا با سرعت زیادی با موج عظیمی از بیماری‌‌ها مواجه شده است البته ما خوشحال نشده‌‌ایم که این اتفاق افتاده بلکه منظورمان تأکید بر جدی بودن این ویروس است.

رئیسی خاطرنشان کرد: بسیاری از اصناف به صورت خودجوش مشاغل خود را تعطیل کرده‌‌اند و اصناف مربوط به مایحتاج عمومی نیز فعالیت‌‌های خود را بیشتر کرده‌‌اند.

فرار کرونایی دانشجویان چینی از آمریکا با بلیت های ۲۰ هزار دلاریبازگشت “رامبد جوان” بعد از کرونا/ هیچ پولی برای شروع “خندوانه” نگرفتمآخرین آمار کرونا در کرمان| ۱۹۲ نفر به کرونا مبتلا شدند / ۲۳ بیمار جان باختند

 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم