کرونایی‌های کرمان از مرز ۲۰۰ نفر گذشت / آزمایش ۱۱ بیمار دیگر در کرمان مثبت شد
کرونایی‌های کرمان از مرز ۲۰۰ نفر گذشت / آزمایش ۱۱ بیمار دیگر در کرمان مثبت شد

  به گزارش اخبارنو به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، حمیدرضا رشیدی‌نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان کرمان اظهار داشت: از ۷۲ مورد تست انجام شده در استان جواب آزمایش ۱۱ بیمار دیگر مثبت شد. وی با بیان اینکه تعداد مبتلایان کووید ۱۹ […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، حمیدرضا رشیدی‌نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان کرمان اظهار داشت: از ۷۲ مورد تست انجام شده در استان جواب آزمایش ۱۱ بیمار دیگر مثبت شد.

وی با بیان اینکه تعداد مبتلایان کووید ۱۹ در استان به ۲۰۲ نفر رسیده است افزود: مبتلایان جدید در استان همگی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: مطمئناً عده زیادی هم هستند که هنوز به مراکز درمانی مراجعه نکردند اما بیماری را دارند و ناقل آن هستند.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه تنها راه قطع چرخه انتقال ویروس کرونا در خانه ماندن و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است گفت: ماهیت ویروس غیرقابل پیش‌بینی است و امکان تغییر رفتار ویروس وجود دارد.

رشیدی‌نژاد با اشاره به اینکه یک نفر مبتلا امکان انتقال ویروس به حدود ۱۰ نفر دیگر هم را دارد افزود: ماندگاری ویروس در محیط نیز زیاد است و گندزدایی محیط و شستن دست‌ها را باید جدی بگیریم.

وی ادامه داد: اگر به توصیه‌های کارشناسان توجه نشود و میزان مراقبت‌های شخصی را بالا نبریم در روزهای و هفته‌های آینده احتمال افزایش انفجاری تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان وجود دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری