کرونا الجزایری‌ها را خانه نشین کرد
کرونا الجزایری‌ها را خانه نشین کرد

  به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الجزایری الخبر الیومی ، سخنگوی کمبته  کنترل ویروس کرونا در الجزایر گفت: با ابتلای ۳۸ نفر به کرونا شمار متبلایان به این ویروس به ۳۰۲ نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد ۲۱ نفر جان خود را از دست […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الجزایری الخبر الیومی ، سخنگوی کمبته  کنترل ویروس کرونا در الجزایر گفت: با ابتلای ۳۸ نفر به کرونا شمار متبلایان به این ویروس به ۳۰۲ نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد ۲۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

جمال فورار افزود:  از ۳۰۲ نفر مبتلا به کرونا ۱۵۰ نفر در استان  البلیده به سر می‌برند و ۵۰ درصد باقی مانده متبلایان به کرونا در سایر استان‌ها هستند.

در همین حال ، دولت الجزیره به منظور مبارزه با ویروس کرونا و ریشه کنی آن در الجزایر دستورالعمل ۲۰ ماده ای  جدیدی را صادر کرد که از جمله آنها به اعمال قرنطینه خانگی، محدودیت بشتر تردد شهروندان و فعالیت مکان‌های تجاری و ارائه کمک‌های معیشتی به مردم الجزایر اشاره کرد.

شمار مبتلایان به کرونا در الجزایر به ۱۳۹ نفر رسید؛ مرگ ۱۵ نفر

نخست وزیر الجزایر با بیان اینکه استان‌های این  کشور از لحاظ شیوع کرونا تقسیم بندی شده‌اند، اظهار داشت: مقررات قرنطینه خانگی در مناطقی اعمال می‌شود که ویروس کرونا در آنجا شیوع دارد و شهروندان در مدت زمانی که از طرف دولت مشخص خواهد شد، مجاز نیستند،  محل اقامت خود را ترک کنند، آنان فقط برای خرید کالاهای ضروری می‌توانند از خانه‌شان بیرون بروند.

عبدالعزیز جراد گفت: مقررات قرنطینه خانگی شامل استان‌های البلیده و الجزایر و برخی مناطق دیگر بنابر ضرورت خواهد شد.

بر اساس مقررات مربوط به قرنطینه بهداشت  در الجزایر، تجمع بیش از دو نفر در یک مکان ممنوع است و کسانی که مقررات مربوط به مبارزه با ویروس کرونا را رعایت نکنند،  براساس قانون مجازات خواهند شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم