کمک‌های پزشکی روسیه به صربستان برای مقابله با کرونا
کمک‌های پزشکی روسیه به صربستان برای مقابله با کرونا

  به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، دفتر مطبوعات کاخ کرملین به دنبال گفت‌وگوی تلفنی روز پنج شنبه “ولادیمیر پوتین” و الکساندر ووچیچ” روسای جمهوری فدراسیون روسیه و صربستان ، اعلام کرد که کمک‌های روسیه به صربستان برای مبارزه موثر با ویروس کرونا، از جمله شامل […]

 

به گزارش اخبارنو به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، دفتر مطبوعات کاخ کرملین به دنبال گفت‌وگوی تلفنی روز پنج شنبه “ولادیمیر پوتین” و الکساندر ووچیچ” روسای جمهوری فدراسیون روسیه و صربستان ، اعلام کرد که کمک‌های روسیه به صربستان برای مبارزه موثر با ویروس کرونا، از جمله شامل اعزام متخصصین روسی به این کشور می شود.

بر اساس این اطلاعات، رهبران دو کشور اقدامات انجام شده در روسیه و صربستان برای مقابله با همه گیری بیماری کرونا و همچنین امکان همکاری عملی در این جهت را مورد بررسی قرار دادند و موافق کردند که با توجه به روح روابط دوستانه و مرسوم بین مسکو و بلگراد ، کمک‌های انسان دوستانه‌ای برای مقابله با شیوع عفونت کرونا ، به صربستان ارائه شود.

کرملین یادآور شد که این کمک‌ها ، از جمله اعزام متخصصین خواهد بود که عمدتاً از طریق وزارت دفاع روسیه انجام می شود.

الکساندر ووچیچ، رئیس جمهوری صربستان شب گذشته بعد از گفت‌وگوی تلفنی با همتای روسی خود اعلام کرد که نخستین هواپیمای حامل کمک‌های پزشکی از طرف روسیه در تاریخ ۳ آوریل (۱۵ فروردین ماه) در بلگراد به زمین می‌نشیند تا از آنها برای مقابله با ویروس کرونا استفاده شود.

به گفته وی، این کمک‌های پزشکی به همراه هشت پزشک و همچنین سایر پرسنل متخصص و تجهیزات پزشکی لازم برای ضدعفونی ، وارد صربستان می شوند.

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در صربستان طی روز گذشته به ۱۱۱ نفر افزایش یافت و در مجموع به ۱۱۷۱ نفر رسید و تعداد قربانیان کرونا در این کشور نیز به ۳۱ نفر افزایش یافته است.

نخستین قربانی کرونا در قزاقستان و ارمنستان/ درخواست کمک صربستان از روسیهتعداد مبتلایان به کرونا در اوکراین ۴۱ نفر شد؛ نخستین قربانی کرونا در صربستانفوت یک مقام ارشد دولت صربستان بر اثر ابتلا به کرونا

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم