۷۷ درصد مردم استان همدان غربالگری «کرونا» شدند
۷۷ درصد مردم استان همدان غربالگری «کرونا» شدند

  دکتر منوچهر کرمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: غربالگری کرونا از طریق سامانه ۴۰۳۰، ۳۱۴۳ و سایت salamat.gov.ir انجام می‌شود و بر اساس فرآیندی که برای آن وجود دارد به بیماران راهنمایی‌های لازم ارائه می‌شود. وی با بیان اینکه یک میلیون و ۲۴۴ هزار نفر در تمامی شهرستان‌های استان بجز اسدآباد […]

 

دکتر منوچهر کرمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: غربالگری کرونا از طریق سامانه ۴۰۳۰، ۳۱۴۳ و سایت salamat.gov.ir انجام می‌شود و بر اساس فرآیندی که برای آن وجود دارد به بیماران راهنمایی‌های لازم ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۲۴۴ هزار نفر در تمامی شهرستان‌های استان بجز اسدآباد مورد غربالگری قرار گرفته اند، ابراز کرد: شهرستان اسدآباد نیز ۸۷ هزار نفر را مورد غربالگری قرار داده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه مردم  می‌توانند همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب از طریق سامانه ۳۱۴۳  راهنمایی های لازم در باره کرونا را از کارشناسان ما دریافت کنند، تصریح کرد: مراقبین سلامت نیز از طریق  سامانه ۴۰۳۰ با مردم تماس می‌گیرند و پیگیر وضعیت سلامتی آن ها هستند.

برخی از مردم همکاری نمی‌کنند

کرمی با بیان اینکه متاسفانه هنوز همکاری برخی مردم در زمینه رعایت موارد بهداشتی و در خانه ماندن، ضعیف است، ابراز کرد: اگر مردم همکاری نکنند موج ابتلا به ویروس کرونا بزرگتر می‌شود.

آذربایجان‌غربی به رتبه نخست بسیج ملی غربالگری کرونا رسید۴۵۰ هزار نفر از شهروندان قمی در سامانه غربالگری کرونا ثبت‌نام کردندمرکز غربالگری کرونا در ماهشهر راه‌اندازی شد + آمار تفکیکی شهری

وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به کنترل شیوع  بیماری کمک می‌کند، تصریح کرد: اگر مردم به مدت دو هفته به خود سختی دهند و در خانه‌های خود بمانند بدون شک در ۴ هفته آینده شاهد کنترل و کاهش بیماری خواهیم بود.

چرا آمار مبتلایان استانی اعلام نمی‌شود؟

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: عدم اعلام آمار روزانه مبتلایان کرونا به تفکیک استان ها، نظر و دستور وزارتخانه بوده و همه استان‌ها ملزم به رعایت آن هستند.

کرمی با تاکید بر اینکه در این روزها اعلام آمار مبتلایان در استان‌ها اهمیت و فایده ای  برای مردم ندارد، اظهار داشت: بهتر است به جای توجه به آمار و ارقام، تمرکز مردم بر روی رعایت موارد بهداشتی و پیشگیرانه باشد.

وی افزود: یکی از دلایلی که سبب شد آمار روزانه استان‌ها اعلام نشود، مربوط به سفرهای روزهای نخست فروردین ماه است. در این ایام مردم بدون توجه به توصیه‌های ایمنی و بهداشتی اقدام به سفر کردند و شهرهایی را که از نظر ابتلا وضعیت مناسبی داشت را انتخاب می‌کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه از مردم تقاضا داریم در روز سیزده بدر نیز مانند روزهای عادی در خانه‌هایشان بمانند، تصریح کرد: درصورتیکه توصیه‌های ما مورد توجه قرار نگیرد زمان درگیری این بیماری طولانی تر می‌شود.

کرمی با بیان اینکه در روزهای یکم تا پنجم فروردین ماه شاهد شلوغی خیابان ها و تردد مردم در نقاط مختلف شهر بودیم، ابراز کرد: آماری که این روزها بر تعداد مبتلایان افزوده می‌شود نتیجه بی توجهی به در خانه ماندن است.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم