استادیوم تختی ثبت ملی شد
استادیوم تختی ثبت ملی شد

به گزارش اخبارنو به نقل از مژگان مهرابی: استادیوم تختی که در محدوده منطقه۱۴قرار دارد، به دلیل قدمت و معماری چشمنوازش در فهرست آثار میراث فرهنگی قرار گرفت. «سعید تیموری» معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه ۱۴ دراین‌باره گفت: «استادیوم تختی از جمله مکان‌های دیدنی تهران است که معماری منحصربه‌فردی دارد. اینجا پنجمین ورزشگاه بزرگ […]

به گزارش اخبارنو به نقل از مژگان مهرابی: استادیوم تختی که در محدوده منطقه۱۴قرار دارد، به دلیل قدمت و معماری چشمنوازش در فهرست آثار میراث فرهنگی قرار گرفت. «سعید تیموری» معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه ۱۴ دراین‌باره گفت: «استادیوم تختی از جمله مکان‌های دیدنی تهران است که معماری منحصربه‌فردی دارد. اینجا پنجمین ورزشگاه بزرگ ایران در شرق تهران قرار است.» او افزود: «این مجموعه ورزشی به غیر از اجرای برنامه‌های ورزشی و مسابقات کشوری و بین‌المللی، می‌تواند محلی برای گردشگری باشد.»

او ادامه داد: «مجموعه ورزشی تختی سالن‌های متعدد و پیست دوچرخه‌سواری و امکانات خوبی برای ورزش و تفریح شهروندان شرق تهران دارد.» تیموری گفت: «ساخت این مجموعه به ۵۵ سال پیش برمی‌گردد. استادیوم تختی تنها ورزشگاه سرپوشیده ایران است که برای برگزاری بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ ساخته شد.» این مجموعه را «جهانگیر درویش» از آرشیتکت‌های بنام دوران و به شکل یک تاج ساخته ‌است.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری