اعلام جرم آمریکا علیه یک شرکت و دو فرد ایرانی
اعلام جرم آمریکا علیه یک شرکت و دو فرد ایرانی
دادگاه فدرال آمریکا علیه یک شرکت و دو فرد ایرانی به اتهام نقض تحریم‌های واشنگتن علیه تهران اعلام جرم کرد.

به گزارش اخبارنوبه نقل ازخبرنگاران جوان دادستان‌های آمریکا اعلام کردند علیه یک شرکت خدمات مالی آنلاین ایرانی به همراه دو نفر از مدیران ارشد آن که هر دو ایرانی بودند به اتهام نقض تحریم‌های واشنگتن علیه تهران اعلام جرم شده است.

در کیفرخواستی که روز گذشته در دادگاه فدرال «مینه‌سوتا» مطرح شد سید سجاد شهیدیان، وحید ولی و شرکت «پیمنت ۲۴» (Payment ۲۴) به توطئه برای ارتکاب جرایمی علیه قوانین آمریکا در ارتباط با پولشویی، سرقت هویت و کلاهبرداری الکترونیکی متهم شدند.

بنا به گفته دادستان‌های آمریکایی، شهیدیان ۳۳ ساله، موسس و مدیر اجرایی این شرکت روز دوشنبه به دادگاه احضار شد. بر اساس اسناد دادگاه، شهیدیان اعلام بی‌گناهی کرده و گفته هیچ جرمی مرتکب نشده است.

دادستان‌های آمریکایی اعلام کردند وحید ولی، ۳۳ ساله و مدیر ارشد شرکت پیمنت ۲۴، هنوز آزاد است و تلاش‌ها برای یافتن اطلاعات دقیق از او ناموفق بوده است.

بنا به نوشته وال استریت ژورنال، تماس‌ها با این شرکت برای دریافت اظهارنظر بی‌پاسخ مانده است.

دادستان‌های آمریکایی مدعی هستند این شرکت که ۴۰ کارمند دارد و دفاتر آن در ایران واقع شده، متهم است در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸، به شهروندان ایرانی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا کمک کرده است تا بتوانند با مشاغل مستقر در آمریکا داد و ستد کنند. برای مثال این شرکت برای خرید نرم افزار‌های رایانه‌ای، مجوز‌های نرم افزاری و سرور‌های رایانه‌ای به شهروندان ایرانی کمک می‌کرد.

در سال‌های اخیر آمریکا با سیاست فشار حداکثری و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه تلاش کرده است جلوی هرگونه مبادله اقتصادی ایران با سایر کشور‌های جهان را بگیرد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان