رعایت پروتکل بهداشتی برای رانندگان تاکسی چقدر آب می خورد؟
رعایت پروتکل بهداشتی برای رانندگان تاکسی چقدر آب می خورد؟

به گزارش اخبارنو به نقل از مرتضی ضامنی اظهار کرد: بر اساس پروتکلی که از سوی وزارت بهداشت و ستاد کرونا اعلام شده، هر تاکسی باید تنها سه مسافر سوار کند. این دستوارالعمل نیز ابلاغ شده و در این زمینه بازرسان تاکسیرانی نظارت دارند و هر گونه شکایتی که به شهرداری ها در این خصوص […]

به گزارش اخبارنو به نقل از مرتضی ضامنی اظهار کرد: بر اساس پروتکلی که از سوی وزارت بهداشت و ستاد کرونا اعلام شده، هر تاکسی باید تنها سه مسافر سوار کند. این دستوارالعمل نیز ابلاغ شده و در این زمینه بازرسان تاکسیرانی نظارت دارند و هر گونه شکایتی که به شهرداری ها در این خصوص مطرح شود رسیدگی خواهد شد.

ضامنی ادامه داد: اما باید توجه داشت که رانندگان تاکسی ها از اقشارآسیب پذیر در زمان شیوع ویروس کرونا هستند و علاوه بر اینکه در معرض ابتلای این ویروس قرار دارند، با داشتن سه مسافر، بخشی از درآمد آنها کاهش می یابد. آنچه مهم است این است که این کاهش درآمد باید از طریقی جبران شود. شاید یکی از روش ها اعطای مبالغی در قالب یارانه است که امکان اجرای آن دشوار است. روش دیگر تامین کرایه یک نفر مسافر حذف شده از طریق دیگران مسافران است.

ضامنی در خصوص استفاده از کاور یا پوشش نایلونی در تاکسی ها برای محافظت بیشتر نیز گفت: فرآیند نصب این نوع کاور در شهرهای مختلف آغاز شده، اما به دلیل اینکه تولید و تامین منابع مالی آن محدود است فرایند نصب آن متناسب با این دو ملاحظه در حد توان اجرا می شود.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: اما آنچه مهم است این است که استفاده از ماسک و دستکش و محلول ضد عفونی کنند همیشگی است، تولید و توزیع آنها باید استمرار داشته باشد و منابع مالی آن نیز تامین شود و تامین آنها از توان رانندگان تاکسی و حتی در بسیاری از شهرها از توان شهرداری ها نیز خارج است و نیاز است که در این خصوص حمایت شوند.

وی تاکید کرد: در کشور حدود ۳۲۰ هزار تاکسی فعال داریم و اگر هر راننده در روز فقط یک جفت دستکش و یک عدد ماسک نیاز داشته باشد، حدود ۳۲۰هزار جفت دستکش و ۳۲۰ هزر ماسک نیاز داریم و حدود ۵۰ هزار لیتر هم محلول ضد عفونی کننده برای تاکسی ها نیاز است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا