آمار بیکاران آمریکا در زمانه کرونا به ۳۹ میلیون نفر رسید
آمار بیکاران آمریکا در زمانه کرونا به ۳۹ میلیون نفر رسید

به گزارش اخبارنو به نقل از با افزوده شدن ۲.۴ میلیون نفر دیگر به فهرست متقاضیان استفاده از بیمه بیکاری، آمار کلی بیکاران آمریکا در ۹ هفته دوران شبوه کرونا به ۳۹ میلیون رسید؛ رقمی که از دهه ۱۹۳۰ و زمان رکود بزرگ بی‌سابقه بودن است. این در حالی است که مقام‌های کاخ سفید و […]

به گزارش اخبارنو به نقل از با افزوده شدن ۲.۴ میلیون نفر دیگر به فهرست متقاضیان استفاده از بیمه بیکاری، آمار کلی بیکاران آمریکا در ۹ هفته دوران شبوه کرونا به ۳۹ میلیون رسید؛ رقمی که از دهه ۱۹۳۰ و زمان رکود بزرگ بی‌سابقه بودن است. این در حالی است که مقام‌های کاخ سفید و دولت آمریکا در پی بازگشایی تدریجی اقتصاد برای رها شدن از رکود و بحران‌های مالی پس از آن هستند.

با باز شدن درهای اقتصاد و برخی بازارهای کسب و کار، روند بیکار شدن آمریکایی‌ها کند شده و از ۶.۶ میلیون بیکار در چند هفته پیش، به کمتر از سه میلیون در یکی دو هفته اخیر رسیده است. با این حال، آمار کلی بیکارشده‌ها با دوره رکود بزرگ برابری می‌کند. این هفته استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده نسبت به پیامدهای ماندگار ادامه وضعیت قرنطینه کرونا بر اقتصاد آمریکا هشدار داد.

نرخ رسمی بیکاری در آمریکا به ۱۴.۷ درصد رسیده که بدترین آمار از زمان ثبت آمار بیکاری در تاریخ این کشور است. بلایی که کرونا سر اقتصاد آمریکا آورده، بر باد دادن یک دهه تلاش برای افزایش فرصت‌های شغلی است. هر چند اقتصاددانان معتقدند آمار رسمی بسیار بیش از این است و انتظار می‌رود نرخ بیکاری در ماه‌های آینده به بیش از ۲۰ درصد افزایش یابد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا