ساعات کاری ادارات اعلام شد / بازگشایی مکان های مذهبی بعد از عید فطر
ساعات کاری ادارات اعلام شد / بازگشایی مکان های مذهبی بعد از عید فطر

حسن روحانی در رابطه با روند مبارزه و مهار کرونا در کشور بیان کرد: کارمندان در ساعات اداری یعنی از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۳۰ در محل کار خود حضور یابند. همچنین حرم های مطهر پس از عید فطر بازگشایی خواهند شد.

به گزارش اخبارنو، حسن روحانی رئیس جمهور جمهوی اسلامی ایران در رابطه با روند مبارزه و مهار کرونا در کشور بیان کرد که تقریبا از سه مرحله عبور کرده ایم و کم کم وارد مرحله چهارم می شویم که در این مرحله نظارت ها و بخش تشخیص بیماری با هدف تسریع در روند شناسایی مبتلایان و جداسازی آنان، تشدید می شود.

حسن روحانی روز شنبه طی جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره‌ی مراحل سه گانه مذکور اظهار کرد که اعلام دقیق بیماری و بسیج همه کشور برای مقابله با این بیماری، عبور از حالت خطرناک و کنترل شیوع آن با طرح فاصله گذاری اجتماعی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و بازگشایی های تدریجی و پلکانی کسب و کارها، سه مرحله ای بود که تقریبا به جز در برخی مناطق، آن مراحل را پشت سر گذاشته‌ایم.

مراقبت های بهداشتی باید همچنان رعایت شوند

رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به ان نکته که ویروس کرونا ویروسی نوپدید است و دستور العمل ها و پروتکل های بهداشتی باید همچنان تا رسیدن به نقطه ای اطمینان بخش، رعایت شوند، بیان کرد: امیدواریم به تدریج و با سرعت همه کشور را به مرحله چهارم مهار کرونا برسانیم.

دکتر روحانی با یادآوری این مورد که “عده ای دنبال هراس افکنی هستند و این را نباید بپذیریم”،  گفت: مراقبت ها و احتیاط های بهداشتی کاملا باید رعایت شوند اما برخی می خواهند فضای روانی جامعه را ناامن کرده و یا اینگونه القاء کنند که وضعیت غیرقابل بازگشت است، درصورتی که چنین نیست.

بازگشایی حرم ها بعد از عید فطر

حسن روحانی با شرح مصوبات جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، بیان کرد: اماکن و صحن حرم ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از بعد از عید فطر گشایش می یابد و درباره بازگشایی کل مساجد و پایان محدودیت برای فعالیت پاساژها، ظرف هفته جاری بررسی ها تکمیل و در جلسه شنبه آتی درباره آنها تصمیم گیری می شود.

بازگشت کارمندان به شرکت ها / اعلام ساعات کاری ادارات

روحانی در ادامه گفت: از هفته آتی یعنی از دهم خرداد همه کارمندان اداری البته با مراعات تمامی دستورالعمل ها در ساعات کاری ادارات یعنی از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۳۰ در محل کار خود حضور خواهند یافت .

رئیس جمهور اینگونه بیان کرد: چارچوب “شهید خدمت” مشخص و ابلاغ خواهد شد.

موزه ها و اماکن تاریخی بازگشایی خواهند شد

روحانی آغاز به کار مجدد موزه ها و اماکن تاریخی از فردا با رعایت پروتکل های بهداشتی را از دیگر مصوبات این جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر جزئیات تازه ترین گزارش وزارت بهداشت از روند مبارزه با کرونا بیان کرد: در چارچوب این گزارش، میزان مرگ و میر نسبت به ابتلا، نزولی است، دوران بستری هم به تدریج نزولی شده و فعالیت وزارت بهداشت برای کشف موارد ابتلا بیشتر شده، اما نکته هشدار دهنده این است که مرگ و میرها شامل افرادی شده که بیماری های زمینه ای مانند قلبی و عروقی و دیابت داشته اند.

روحانی اینگونه ادامه داد: ۸۸ درصد افرادی که در این کشور به خاطر کرونا فوت کرده اند آنهایی بوده اند که یک یا چند بیماری زمینه ای داشته اند.

وی همچنین با گرامیداشت سوم خرداد ۶۱؛ سالروز فتح خرمشهر گفت: سوم خرداد روزی مهم در تاریخ ملی و دفاع مقدس است و در این روز به یک توطئه عظیم استکبار جهانی علیه ملت ایران پایان داده شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا