شهروندان از سفرهای غیرضروری بپرهیزند
شهروندان از سفرهای غیرضروری بپرهیزند

به گزارش اخبارنو به نقل از سرهنگ حسین پورقیصری توصیه‌های پلیس راه استان مبتنی بر تاکیدات مسئولان پزشکی و درمانی کشور و استان، مبنی بر کاهش حداکثری سفرها در تعطیلات عید فطر پیش رو برای جلوگیری از ابتلای هرچه بیشتر هموطنان به بیماری کووید-۱۹ است. وی ادامه داد: بر همین اساس از هم استانی‌ها تقاضا […]

به گزارش اخبارنو به نقل از سرهنگ حسین پورقیصری توصیه‌های پلیس راه استان مبتنی بر تاکیدات مسئولان پزشکی و درمانی کشور و استان، مبنی بر کاهش حداکثری سفرها در تعطیلات عید فطر پیش رو برای جلوگیری از ابتلای هرچه بیشتر هموطنان به بیماری کووید-۱۹ است.

وی ادامه داد: بر همین اساس از هم استانی‌ها تقاضا داریم از سفر حتی به شهرهای با وضعیت سفید بپرهیزند، زیرا شلوغی و ازدحام در چنین شهرهایی سبب آغاز دوباره شیوع ویروس خواهد بود و حضور در مناطق با وضعیت زرد یا قرمز هم خطر ابتلا برای خود مسافران را در پی خواهد داشت.

این مقام مسئول با تاکید بر حضور ۱۰۰ درصدی ماموران پلیس راه در مناطق استان در هفته جاری خاطرنشان کرد: تمامی تخلفات رانندگی بطور فراگیرتر توسط پلیس راه استان رصد خواهد شد و جرائمی برای متخلفان در پی خواهد داشت.

پورقیصری با اشاره به رعایت موازین ایمنی در رانندگی در صورت سفرهای ضروری، اظهارداشت: تمامی توصیه‌های فنی رانندگی بویژه سرعت مجاز و بستن کمربند ایمنی حافظ جان مسافران و در جهت کاهش خسارات و تلفات خواهد بود.

وی عبور و مرور امروز جمعه در سطح جاده‌های استان را روان اعلام کرد و گفت: مورد خاصی در ساعات اخیر نداشتیم.

ویروس کرونا ۲۰۱۹(COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، بیش از ۱۲۹ هزار نفر در کل کشور به این بیماری مبتلا شده و از این تعداد یکصد هزار نفر بهبود یافته و بیش از هفت هزار تَن فوت کرده‌اند.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا