۸ هکتار از منابع طبیعی فسا در آتش بی‌احتیاطی گردشگران سوخت
۸ هکتار از منابع طبیعی فسا در آتش بی‌احتیاطی گردشگران سوخت

به گزارش اخبارنو به نقل از بهنام محمدی، شنبه هفدهم خرداد افزود: این آتش‌سوزی که ساعت ۱۴ امروز رخ داد، با همکاری ماموران حفاظت محیط‌زیست، پاسگاه انتظامی و همچنین مشارکت اهالی بومی منطقه یادشده در کمتر از ۳۰ دقیقه به طول کامل مهار شد. وی اظهار کرد: در این آتش‌سوزی، تعداد زیادی از درختان جنگلی […]

به گزارش اخبارنو به نقل از بهنام محمدی، شنبه هفدهم خرداد افزود: این آتش‌سوزی که ساعت ۱۴ امروز رخ داد، با همکاری ماموران حفاظت محیط‌زیست، پاسگاه انتظامی و همچنین مشارکت اهالی بومی منطقه یادشده در کمتر از ۳۰ دقیقه به طول کامل مهار شد.

وی اظهار کرد: در این آتش‌سوزی، تعداد زیادی از درختان جنگلی شامل، بنه، بادام‌کوهی، بلوط و ارژان و همچنین پوشش کف این منطقه شامل، گون و گیاهان دارویی طعمه حریق شد.
محمدی بیان کرد: منطقه میانجنگل که با وسعت پنج هزار و ۵۰۰ هکتار در محدوده شهرستان‌های فسا، سروستان و خفر واقع‌شده دارای کل و بز، قوچ، میش وحشی، انواع گربه‌سانان، سگ‌سانان، جوندگان، خزندگان و پرنده‌هایی از قبیل کبک، تیهو و انواع پرندگان شکاری است، همچنین پوشش گیاهی غنی این منطقه مشتمل بر بنه، بادام‌کوهی، درختچه‌های تنگرس کیکم و گونه‌های بوته‌ای متفاوتی شامل گون درمنه، انواع گندمیان و… است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز استان فارس قرار دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا