آسیب کرونا به نیمی از واحدهای صنفی کشور
آسیب کرونا به نیمی از واحدهای صنفی کشور

به گزارش اخبارنو به نقل از موسی‌رضا غفاریان اظهارکرد: واحدهای صنفی در حال فعالیت کشور دو میلیون نفر را به‌صورت میانگین به کار گرفته‌اند که با احتساب خانواده واحدهای صنفی و افراد مشغول در حوزه اصناف در حال حاضر درمجموع ۲۰ میلیون نفر در کنار سفره اصناف نان می‌خورند. وی بیان کرد: شهرستان اسدآباد ۳۱۰۰ […]

به گزارش اخبارنو به نقل از موسی‌رضا غفاریان اظهارکرد: واحدهای صنفی در حال فعالیت کشور دو میلیون نفر را به‌صورت میانگین به کار گرفته‌اند که با احتساب خانواده واحدهای صنفی و افراد مشغول در حوزه اصناف در حال حاضر درمجموع ۲۰ میلیون نفر در کنار سفره اصناف نان می‌خورند.

وی بیان کرد: شهرستان اسدآباد ۳۱۰۰ واحد صنفی در قالب ۱۷ اتحادیه دارد که این تعداد ۲۷۶۰ واحد فعال بوده و فعال‌سازی مابقی در دست اقدام قرار دارد، خاطرنشان کرد: اتاق اصناف شهرستان اسدآباد، استان همدان در سه‌ماهه ابتدای امسال ۴۶۰ مورد بازرسی و ۳۵ مورد گشت مشترک با دیگر ادارات از واحدهای صنفی سطح شهرستان انجام داده که این موارد بازدید و گشت منجر به جریمه ۵۱ واحد و ۱۴۷ مورد اخطار شده است.

رئیس اتاق اصناف اسدآباد از پلمب ۳۵ واحد صنفی شهرستان در سه ماه ابتدای امسال خبر داد و یادآور شد: این واحدهای صنفی به علت نداشتن پروانه کسب یا سرپیچی از دستورات ستاد کرونا ویروس شهرستان در مدت فوق پلمب‌شده‌اند.

وی تمدید پروانه کسب ۲۳ واحد صنفی، ۱۷ مورد اخذ پروانه کسب، ۱۳ مورد تجدید پروانه کسب، پنج مورد ابطال پروانه کسب و ۳۵ مورد فک پلمب را از دیگر اقدامات اتاق اصناف شهرستان اسدآباد در سه‌ماهه ابتدای امسال عنوان کرد و یادآور شد: از ۳۳ مورد شکایت از واحدهای صنفی اسدآباد طی مدت فوق ۳۰ مورد در کمیسیون حل اختلاف حل‌وفصل و سه مورد به تعزیرات ارجاع شده است.

غفاریان در ادامه گفت: از زمان شیوع کرونا اصناف اسدآبادی حمایت‌های قابل‌تحسینی از اقشار آسیب‌دیده سطح شهرستان داشته‌اند، کمک در تأمین بسته‌های حمایتی و بخشش ۸۵ مورد اجاره‌بها مغازه و مسکن مؤجران را از اقدامات خیرین حوزه اصناف این شهرستان می‌توان برشمرد.

وی همچنین بیان کرد: اصناف شهرستان از هفته بازارها، دست‌فروشان و وانت‌بارها گلایه‌مند هستند چراکه بازار شهر را با رکود مواجه کرده‌اند، در اسدآباد تعداد وانت‌بارها و دست‌فروشان بیش از تعداد واحدهای صنفی شهر شده که این مسئله باعث مختل شدن کسب‌وکار واحدهای صنفی و اعتراض آنها شده که این امر از مدت‌ها پیش در حال پیگیری است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا