ادامه روند صعودی بورس تهران | شاخص وارد کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد شد
ادامه روند صعودی بورس تهران | شاخص وارد کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد شد

به گزارش اخبارنو به نقل از شاخص بورس امروز با ۳۰ هزار و ۲۰۰ واحد صعود، رقم یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۱۹۷۱ واحد رشد کرد و در رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۴ واحد ایستاد. معامله‌گران امروز یک میلیون معامله انجام دادند که ۱۴۵ هزار […]

به گزارش اخبارنو به نقل از شاخص بورس امروز با ۳۰ هزار و ۲۰۰ واحد صعود، رقم یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۱۹۷۱ واحد رشد کرد و در رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۴ واحد ایستاد. معامله‌گران امروز یک میلیون معامله انجام دادند که ۱۴۵ هزار و ۶۹۲ میلیارد ریال ارزش داشت.

فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، شرکت ارتباطات سیار همراه اول، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار سرمایه گذاشتند.

همچنین بانک‌های ملت و تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت بندرعباس، بانک صادرات ایران و گلوکوزان نمادهای پربیننده بورس بودند.

شاخص کل فرابورس نیز ۱۸۱ واحد رشد و رقم ۱۴ هزار و ۴۶۱ واحد را ثبت کرد.

معامله‌گران این بازار ۸۷۱ هزار معامله به ارزش ۶۶ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال انجام دادند.

پتروشیمی زاگرس، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب، سهامی ذوب آهن اصفهان و بیمه پاسارگاد نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند و لیست نمادهای پربیننده این بازار نیز از سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، بانک دی، کشت و صنعت شهداب ناب خراسانف صنایع ماشین های اداری ایران و سیمان لار سبزوار تشکیل شده بود

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا