اعتبارنامه تاجگردون صبح امروز در مجلس شورای اسلامی رد شد
اعتبارنامه تاجگردون صبح امروز در مجلس شورای اسلامی رد شد

به گزارش اخبارنو، در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، اعتبارنامه منتخب گچساران با رای ۱۲۸ نماینده رد شد.

به گزارش اخبارنو، در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، اعتبارنامه تاجگردون منتخب گچساران با رای ۱۲۸ نماینده رد شد.

بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران در دستور جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی قرار داشت که نمایندگان با ۱۰۲ رای موافق، ۱۲۸ رای مخالف و ۲۱ رای ممتنع از مجموع ۲۵۱ رای ماخوذه به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسید.

براساس آیین نامه داخلی مجلس مراتب رد اعتبارنامه باید از سوی هیات رییسه مجلس به وزارت کشور اعلام شود.

این در حالی است که پیش از اعلام نتیجه رای اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، وی جلسه علنی مجلس را ترک کرد. همچنین قبل از این کمیسیون تحقیق اعتبارنامه تاجگردون را تایید کرده بود. مجلس شورای اسلامی صبح امروز موضوع اعتبارنامه تاجگردون را در جلسه غیرعلنی بررسی کرد.

قانون آیین نامه داخلی مجلس در این رابطه بدین شرح است:

«ماده ۳۲- چنانچه کمیسیون تحقیق، اعتبارنامه رد شده از سوی شعبه را رسیدگی کند و نظر به تأیید اعتبارنامه داشته باشد، گزارش آن برای تصمیم‌گیری مجلس در دستور کار قرار می‌گیرد و در صورتی که نظر کمیسیون مبنی بر رد اعتبارنامه باشد گزارش آن حداکثر به مدت پانزده دقیقه در مجلس مطرح و ادله رد اعتبارنامه ارائه می‌شود. نماینده‌ای که اعتبارنامه‌اش توسط کمیسیون رد شده است حداکثر به مدت سی دقیقه فرصت دارد تا از خود دفاع کند، ضمن اینکه می‌تواند بخشی از وقت خود را حداکثر به دو نفر از نمایندگان واگذار کند، سپس گزارش کمیسیون تحقیق به رأی گذاشته می‌شود، چنانچه رد اعتبارنامه به تصویب مجلس نرسد، رئیس جلسه تصویب آن را اعلام می‌کند.»

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا