افزایش مبتلایان کرونا در پایتخت / احتمال بازگشت مجدد محدودیت های تردد به تهران
افزایش مبتلایان کرونا در پایتخت / احتمال بازگشت مجدد محدودیت های تردد به تهران

به گزارش اخبارنو، پیرو اوج گیری مجدد تعداد مبتلایان کرونا و فوت شدگان ناشی از این بیماری، علیرضا زالی، رئیس ستاد مدیریت کرونا در تهران خبر از امضای نامه‌ای مشترک با استاندار تهران با هدف اعمال محدودیت ‌ها در تهران داد.

به گزارش اخبارنو، پیرو افزایش مجدد تعداد مبتلایان کرونا و فوت شدگان ناشی از این بیماری، علیرضا زالی، رئیس ستاد مدیریت کرونا در تهران خبر از امضای نامه‌ای مشترک با استاندار تهران با هدف اعمال محدودیت ‌ها در تهران داد.

زالی با اشاره به تعداد مبتلایان به کرونا در کشور (۱۶۲ فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته) بیان کرد: در تهران هم در ۲۴ ساعت گذشته سیر فزاینده روزهای قبل در زمینه ابتلا به کرونا رو به افزایش است. به طوری که ۴۲۵ بیمار جدید در بخش‌های عادی و ۱۰۲ بیمار در بخش‌های ویژه بستری شدند.

وی همچنین افزود: میزان مراجعان به بخش‌های بهداشتی و درمانی نیز افزایش ۱.۶ درصدی داشته است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: میزان بستری‌ها در ۲۴ ساعت گذشته نیز در مقایسه با روز قبل از آن ۸ درصد افزایش داشته است.

زالی همچنین ضمن اشاره به الزام اعمال محدودیت‌ها در شرایط فعلی اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود اعمال محدودیت در تناسب با شرایط هر شهر و استان لازم است. بر همین اساس نامه‌ای مشترک با امضای بنده واستاندار تهران در شش بند امروز تهیه و به ستاد ملی کرونا ارسال کردیم تا براساس مصوبه ستاد ملی، محدودیت‌های جدیدتری در شهر تهران اجرا شود.

علیرضا زالی در رابطه با اینکه آیا این محدودیت‌ها مختص ساعات کار ادارات است یا اماکن؟ اعلام کرد: این پیشنهاد شش بند دارد که همه مصادیق قبلی را در بر می‌گیرد و پیشنهادها به صورت عمومی‌تر مطرح شده است و امیدواریم با تایید ستاد ملی کرونا و با ساز وکارهایی که در ستاد تهران و استانداری طراحی شده است اعمال شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا