افزایش مبلغ وام بازنشستگان | آخرین وضعیت متناسب‌سازی حقوق‌ها | سرنوشت حق مسکن و خواربار بازنشستگان
افزایش مبلغ وام بازنشستگان | آخرین وضعیت متناسب‌سازی حقوق‌ها | سرنوشت حق مسکن و خواربار بازنشستگان

به گزارش اخبارنو به نقل از محمد اسدی با اشاره به افزایش مبلغ و تعداد تسهیلات قرض‌الحسنه اختصاص‌یافته به بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال جاری گفت: مبلغ وام بازنشستگان در سال جاری به ۴ میلیون تومان رسیده است. امیدواریم سازوکار پرداخت این تسهیلات نیز هرچه زودتر از سوی سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ و پرداخت وام‌ها […]

به گزارش اخبارنو به نقل از محمد اسدی با اشاره به افزایش مبلغ و تعداد تسهیلات قرض‌الحسنه اختصاص‌یافته به بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال جاری گفت: مبلغ وام بازنشستگان در سال جاری به ۴ میلیون تومان رسیده است. امیدواریم سازوکار پرداخت این تسهیلات نیز هرچه زودتر از سوی سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ و پرداخت وام‌ها آغاز شود.

وی اظهار کرد: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تکلیف قانونی سازمان تأمین اجتماعی است و تا آنجا که مطلع شده‌ایم، با پیگیری‌های مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و وزیر رفاه مراحل نهایی واگذاری سهام و سایر منابع از سوی دولت به سازمان تأمین اجتماعی در حال انجام است.

اسدی افزود: امید زیادی در بین بازنشستگان برای تحقق این مطالبه چندین‌ساله ایجاد شده است. طی سال‌های متمادی در زمینه حق مسکن و خواربار بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش قابل توجهی صورت نگرفته و آنها در حال حاضر مبالغ ناچیزی دریافت می‌کنند که انتظار می‌رود در سال جاری این افزایش صورت گیرد.

دبیر کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به تلاش و پیگیری فراوان مدیریت سازمان تأمین اجتماعی برای دریافت مطالبات سازمان از دولت و تجهیز منابع به منظور افزایش حق مسکن و خواربار و همچنین اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: امیدواریم این اقدامات اساسی در آینده نزدیک به نتیجه برسد.

اسدی، افزایش حقوق بازنشستگان تا حداقل ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان را مطالبه اصلی و خواسته اولیه تشکل‌های بازنشستگان عنوان کرد و گفت: از وزیر رفاه و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی انتظار داریم که همسان‌سازی و افزایش حق مسکن و خواربار را هرچه سریعتر اجرا کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا