انفجار مهیب در کارخانه‌ای در شمال غرب ترکیه
انفجار مهیب در کارخانه‌ای در شمال غرب ترکیه
رسانه‌های ترکیه، از وقوع انفجار در کارخانه تولید مواد آتش‌زا در استان ساکاریا در شمال غرب ترکیه خبر دادند که در پی آن دست‌کم ۱۰۱ نفر کشته و زخمی شده اند.

به گزارش اخبارنوبه نقل از دیلی صباح، بامداد روز جمعه انفجاری مهیب در یک کارخانه تولید مواد آتش‌زا در شمال غرب ترکیه روی داد.

این انفجار در استان ساکاریا ترکیه به وقوع پیوست. مقامات ترکیه در این‌باره گفتند: «در این انفجار ۲ نفر کشته و ۷۳ نفر دیگر مجروح شده‌اند».

علت این انفجار هنوز مشخص نشده، دود عظیمی پس از این انفجار آسمان ترکیه را فراگرفت. انفجار به حدی قدرتمند بوده که صدای آن در سراسر ساکارای مرکزی شنیده شد. در پی این حادثه آمبولانس‌ها و آتش نشانان فورا به محل اعزام شدند.

تورگوت بابا اوغلو، شهردار هندک (شهری که در آن این انفجار روی داده)، در این‌باره به خبرنگاران گفت که در زمان وقوع انفجار حدود ۱۸۶ کارگر در داخل این کارخانه مشغول کار بوده‌اند.

در پی این حادثه، وزرای کشور، بهداشت، خانواده، کار و خدمات اجتماعی به ایالت ساکاریا سفر کردند. رئیس هلال احمر ترکیه از ساکنان نزدیک به منطقه انفجار خواست که در داخل خانه بمانند. از اهالی این شهر همچنین خواسته شده تا پنجره‌های خود را برای ایمنی در برابر انتشار گاز شیمیایی بسته نگه دارند.

این در حالی است که کارخانه مذکور پیش از این نیز در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ دچار انفجار‌های مشابهی قرار گرفت که در پی آن ۳ کارگر کشته شدند.

فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد در پی این انفجار تاکنون ۴ نفر کشته شده و همچنین ۹۷ نفر دیگر نیز مجروح شده اند که ۱۶ تن از مجروحان بطور سرپایی معالجه و از بیمارستان مرخص شده اند؛ تلاش نیرو‌های امدادی برای کمک به آسیب دیدگان دیگر ادامه دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری جوان