برگزاری کنکور ارشد و دکتری در موعد مقرر خود انجام می شود
برگزاری کنکور ارشد و دکتری در موعد مقرر خود انجام می شود

به گزارش اخبارنو، منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری خبر از برگزاری آزمون سراسری ارشد و دکتری در موعد خود با رعایت پروتکل های بهداشتی داد.

به گزارش اخبارنو، منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری خبر از برگزاری کنکور سراسری ارشد و دکتری در موعد خود با رعایت پروتکل های بهداشتی داد.

غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی گفت وگویی در رابطه با برگزاری کنکور ۹۹، بیان کرد: در نشست امروز کمیسیون آموزش نیز نمایندگان دغدغه‌هایی نسبت به برگزاری کنکور ارشد و دکتری داشتند و آخرین خبر این است که کنکور با لحاظ مراقبت‌های ویژه در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این مورد که آزمون تنها ۳ ساعت زمان می برد اعلام کرد: همین دانش آموزانی که قرار است در کنکور سراسری شرکت کنند، چند روز قبل در امتحانات نهایی شرکت کرده و آزمون دادند بنابراین با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی کنکور سراسری نیز برگزار می‌شود.

غلامی اینگونه ادامه داد: در رابطه با نحوه برگزاری آزمون سازمان سنجش به تدریج اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبان قرار می‎دهد.

وی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت:فاصله صندلی‌ها بیش از گذشته و با استاندارد وزارت بهداشت مطابقت خواهد داشت و تعداد شعبه‌های آزمون نیز بیشتر پیش بینی شده است به طوریکه همه داوطلبان در شهرهای محل زندگی خود آزمون خواهند داد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سئوال که این تصمیم فقط معطوف به کنکور سراسری است یا خیر، بیان کرد: تصمیم این است که همه آزمون‌ها در موعد تعیین شده خود برگزار شود. ما نباید دغدغه فکری برای داوطلبانی که مدت زیادی درس خوانده‌اند، ایجاد کنیم چرا که تأخیر کنکور موجب ایجاد دغدغه برای داوطلبان می‌شود.
وی در پایان اظهار کرد: همچنین در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز گزارشی از آخرین وضعیت آموزش عالی به اعضای کمیسیون آموزش مجلس یازدهم ارائه شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم