دومین واکسن ضد کرونا چین برای مخوف‌ترین ویروس جهان به مرحله آخر رسید
دومین واکسن ضد کرونا چین برای مخوف‌ترین ویروس جهان به مرحله آخر رسید

به گزارش اخبارنو به نقل از واکسن این شرکت کروناوَک نام دارد. بنابر گزارش‌ها این واکسن پس از این‌که طی ۱۴ روز دو بار به بدن افراد تزریق شد، سبب ایجاد آنتی‌بادی یا پادتن در بیش از ۹۰ درصد افراد شد. به نظر می‌رسد چین با سرعت بسیار کار می‌کند تا واکسن کوویدـ۱۹ را در […]

به گزارش اخبارنو به نقل از واکسن این شرکت کروناوَک نام دارد. بنابر گزارش‌ها این واکسن پس از این‌که طی ۱۴ روز دو بار به بدن افراد تزریق شد، سبب ایجاد آنتی‌بادی یا پادتن در بیش از ۹۰ درصد افراد شد.

به نظر می‌رسد چین با سرعت بسیار کار می‌کند تا واکسن کوویدـ۱۹ را در جهان به ارمغان آورد. پزشکان، دانشمندان و ارتش در حال ساخت واکسن در چین هستند و حالا واکسن دیگری به مرحله نهایی خود رسیده است.

چین در تلاش است واکسنی را برای کمک به کنترل بیماری همه‌گیر کوویدـ۱۹ پیش ببرد. واکسن آزمایشی Sinovac Biotech به عنوان دومین واکسن چین و سومین واکسن جهان در مرحله آزمایش نهایی قرار گرفت.

تاکنون دو واکسن احتمالی درمان کوویدـ۱۹ به مرحله سوم آزمایش‌های بالینی رسیده‌اند. یکی از آن‌ها محصول شرکت چینی سینوفارم و دیگری محصول همکاری شرکت آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس