زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان تغییر کرد | میزان افزایش اعلام شد
زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان تغییر کرد | میزان افزایش اعلام شد

به گزارش اخبارنو به نقل از مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به مصوبه امروز دولت مبنی بر واگذاری معادل ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی گفت: این مصوبه با تاکید بر این بود که سازمان تامین اجتماعی دوباره به سمت بنگاه‌داری نرود. وی ادامه داد: با واگذاری این سهام به سازمان […]

به گزارش اخبارنو به نقل از مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به مصوبه امروز دولت مبنی بر واگذاری معادل ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی گفت: این مصوبه با تاکید بر این بود که سازمان تامین اجتماعی دوباره به سمت بنگاه‌داری نرود.

وی ادامه داد: با واگذاری این سهام به سازمان تامین اجتماعی بابت تادیه دیون دولت، این امکان برای این سازمان فراهم می شود تا متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را انجام دهد.

سالاری اضافه کرد: متناسب‌سازی به این مفهوم است که غیر از افزایش سنواتی که در ابتدای سال داشتیم و در خرداد اعمال کردیم, متناسب با میزان دریافتی فعلی افراد بازنشسته و سنوات خدمتشان افزایش دوباره حقوق داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه بازنشستگان این سازمان حدود ۳/۵ میلیون نفر هستند، گفت: با اجرایی شدن این موضوع، پرداخت حقوق ماهانه مستمری‌بگیران این سازمان از ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان اضافه خواهد شد.

سالاری افزود: تصمیم نخست ما این بود که این موضوع را از اول شهریور اجرا کنیم اما در جلسه‌ای که داشتیم مقرر شد از اول مرداد اعمال شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری