قیمت طلا و سکه همچنان رو به افزایش است
قیمت طلا و سکه همچنان رو به افزایش است
نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز مجدد قیمت طلا و سکه در بازار روند صعودی داشت.

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر بیان کرد: نرخ دلار این روز‌ها روند افزایشی دارد و همین عامل به شدت در قیمت طلا و سکه تاثیر می‌گذارد.

کشتی آرای بیان کرد: داد و ستد‌ها روال عادی را دارد، اما به دلیل این نوسانات میزان آن رو به کاهش است و اگر قیمت‌ها به یک ثبات برسد شاهد افزایش داد و ستد‌ها خواهیم بود. بحث صادرات طلا این روز‌ها مطرح است که اگر قیمت‌ها به یک ثبات برسد تولیدکنندگان در این حوزه بیشتر فعال خواهند شد و شاهد افزایش صادرات خواهیم بود.


نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به قیمت اونس طلا، گفت: امروز قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی یک هزار و ۷۷۲ دلار بود. سکه طرح قدیم ۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۴ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، سکه یک گرمی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

کشتی آرای بیان کرد: هر مثقال طلا ۱۷ عیار، ۳ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۸۶۰ هزار تومان معامله شد. این روز‌ها همچنان شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هستیم، اما مشخص نیست که در هفته آینده وضعیت خرید و فروش طلا چطور باشد.

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر بیان کرد: بازار طلا اگر داد و ستد داشته باشد کاهش قیمت خواهد داشت.

  • منبع خبر : خبرگزاری جوان