آتش سوزی در مناطق جنگلی و بوته زار های کالیفرنیا
آتش سوزی در مناطق جنگلی و بوته زار های کالیفرنیا

به گزارش اخبارنو و به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی بی اس، آتش سوزی در مناطق جنگلی و بوته زار های واقع در ریوِر ساید کانتی ایالت کالیفرنیا …

به گزارش اخبارنو و به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی بی اس، آتش سوزی در مناطق جنگلی و بوته زار های منطقه چری  ولی واقع در ریوِر ساید کانتی ایالت کالیفرنیا خانه ها را در معرض تهدید قرار داده است. شرایط خطرناکی که با نزدیک شدن آتش به نواحی مسکونی ایجاد کرده، باعث شد مسئولان محلی دستور تخلیه مردم از محل سکونت شان را صادر کنند.

چری ولی که در دامنه کوهستان قرار دارد منطقه ییلاقی و پر از خانه های روستایی است. با این حال، بیش از ۳۵۰ هکتار از اراضی جنگلی این منطقه در آتش سوخته است و آتش، خانه های این منطقه را بیش از پیش تهدید می کند.

کارشناسان اعلام کرده اند در حال حاضر، وزش باد در منطقه چری ولی مخالف و آرام است و همین امر از نزدیک شدن سریع آتش به مناطق مسکونی جلوگیری می کند و زمان برای تخلیه محل وجود دارد. اما امکان انحراف آتش وجود ندارد.

گفته می شود آتش نشانان برای اطفای حریق از چندین فروند بالگرد استفاده کرده اند و عملیات آن ها همچنان ادامه دارد. چند فروند هواپیما نیز برای خاموش کردن آتش وارد عمل شده اند که همین امر باعث شد پیشرفت های خوبی در مهار آتش سوزی صورت بگیرد. در یکی از همین پرواز ها ۲۰ هزار گالن (حدود ۷۵ هزار لیتر) مواد اطفای حریق روی آتش ریخته شد.

به گزارش سی بی اس، ساکنان منطقه در حالی که وسایل مورد نیاز خود را در خودروهایشان گذاشته اند آماده اند تا محل سکونت خود را ترک کنند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان