تمدید محدودیت های کرونا تا پایان مرداد ماه در تهران
تمدید محدودیت های کرونا تا پایان مرداد ماه در تهران

به گزارش اخبارنو، علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با در نظر گرفتن شرایط خاص و استمرار وضعیت قرمز در تهران، خبر از تمدید محدودیت‌ها تا پایان مرداد ماه داد.

به گزارش اخبارنو، علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با در نظر گرفتن شرایط خاص و استمرار وضعیت قرمز در تهران، خبر از تمدید محدودیت ها تا پایان مرداد ماه داد.

علیرضا زالی طی گفت‌وگویی تلویزیونی ضمن اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در تهران از بستری شدن ۵۳۴ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های استان تهران خبر داد که ۱۲۷ نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

بنابر گفته های دکتر زالی  ۱۰,۳ درصد از مراجعه کنندگان به بخش های سرپایی بهداشتی و درمانی و ۱۷.۳ درصد مراجعان بیمارستانی نیاز به بستری در مراکز درمانی داشتند. همچنین ۴۳۲ بیمار در طی شبانه روز گذشته از بیمارستان‌های تهران ترخیص شدند که این آمار نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران همچنین از استمرار محدودیت‌های اعمال شده تا پایان مرداد ماه خبر داد و بیان کرد: بر اساس تصمیم مشترک استانداری تهران و ستاد مقابله با کرونای تهران؛ با توجه به شرایط خاص و استمرار وضعیت قرمز در استان شاهد تمدید محدودیت های اعمال شده در هفته گذشته تا پایان مردادماه خواهیم بود.

زالی با تقدیر از همکاری شهرداری تهران در لغو طرح ترافیک و استمرار اعمال محدودیت اعلام کرد: بر اساس نتایج بررسی مشترک با شهرداری تهران آمار ۱۰ روز گذشته نشان می‌دهد که لغو طرح ترافیک بر میزان استفاده از حمل و نقل عمومی تغییر چندانی نگذاشته و لغو طرح ترافیک در مدیریت کاهش سفرهای درون شهری در تهران تاثیرگذار نبوده است.

دکتر زالی همچنین یادآوری کرد که بیشترین میزان اثرگذاری در کاهش ابتلا و بستری ناشی از استفاده منظم تر شهروندان از ماسک و افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و چرخشی شدن کارکنان بوده است که اثر خوبی نیز در بحث ترافیکی ایجاد کرده است.

وی در انتها اظهار کرد: بررسی ها نشان داده است در اولین روز اجرای طرح چرخش کارمندی ۵۳ درصد ترافیک تهران سبک تر شد که این الگوی جدید استفاده از ظرفیت دورکاری کارمندان می‌تواند یکی از راهبردهای بسیار خوب و مناسب در مجموعه مداخلات شهری در نبرد با کرونا باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا