سازمان جهانی بهداشت: پاندمی کرونا به صورت «یک موج واحد بزرگ» خواهد بود | الگوی فصلی در کار نیست
سازمان جهانی بهداشت: پاندمی کرونا به صورت «یک موج واحد بزرگ» خواهد بود | الگوی فصلی در کار نیست

به گزارش اخبارنو به نقل از دکتر مارگرت هریس، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبر مجازی در ژنو درباره سهل‌انگاری درباره سرایت کروناویروس جدید در طول تابستان در کشورهای نیمکره شمال هشدار داد و گفت: «این ویروس مانند آنفلوانزا که شیوع آن الگویی فصلی دارد، عمل نمی‌کند.» هریس گفت: «افراد هنوز به الگوی […]

به گزارش اخبارنو به نقل از دکتر مارگرت هریس، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبر مجازی در ژنو درباره سهل‌انگاری درباره سرایت کروناویروس جدید در طول تابستان در کشورهای نیمکره شمال هشدار داد و گفت: «این ویروس مانند آنفلوانزا که شیوع آن الگویی فصلی دارد، عمل نمی‌کند.»

هریس گفت: «افراد هنوز به الگوی فصلی شیوع فکر می‌کنند. آنچه لازم است همه ما بدانیم این است که این یک ویروس جدید است… این ویروس به طور متفاوتی رفتار می‌کند.».

هریس خواستار هشیاری در این باره و انجام اقداماتی برای جلوگیری از سرایت ویروس از طریق گردهمایی‌های بزرگ شد.

او همچنین درباره تصور شیوع کرونا به صورت امواج پیاپی هشدار دارد و گفت: «شیوع کرونا به صورت یک موج واحد بزرگ خواهد بود که اندکی به سمت بالا و پایین نوسان می‌کند. بهتری کار کاهش ارتفاع این موج و کنترل کردن آن است.»

هریس همچنین درباره همزمانی موارد آنفلوانزای فصلی در زمستان کشورهای نیمکره جنوبی با شیوع کرونا ابراز نگرانی کرد و گفت سازمان جهانی بهداشت به دقت وضعیت در این کشورها زیر نظر دارد.

به گفته او نمونه‌های آزمایشگاهی از این کشورها تا به حال شمار زیادی از موارد آنفلوانزا را نشان نمی‌دهد و به نظر می‌رسد فصل آنفلوانزا شروع دیررسی خواهد داشت.

شمار موارد عفونت با کروناویروس جدید در سطح جهان در طول شش هفته ۲ برابر شده است و به حدود ۱۷ میلیون مورد رسیده است که نشان می‌دهد پاندمی هنوز در حال شتاب گرفتن است.

  • منبع خبر : خبرگزاری همشهری